Anasayfa / Kariyer ve İş / CEO ile anlaşabilen kazanıyor

CEO ile anlaşabilen kazanıyorceo ile anlasmakTürkiye’ de de şirket satın alma ve birleşmelerinde ana rol oynayan girişim sermayesi şirketleri, dünyada satın aldıkları şirketlerin CEO’larıyla genelde istikrarlı bir bağ ortaya koyamıyor.
BCG’nin 198 girişim sermayesi şirketi üzerinde yaptığı araştırmaya göre, girişim sermayesi şirketlerinin sahip olduğu firmalardaki CEO’ların yüzde 54’ü değişiyor.

Ancak başarılı olan şirketlerin CEO’larının neredeyse tamamı, girişim sermayesi patronlarıyla şeffaf ve karşılıklı anlayışa dayanan bir ilişki geliştirdiğini söylüyor. BCG’nin tavsiyesi, ilk olarak girişim sermayesi patronu ile CEO’nun birbirlerinin önceliklerini bilmesi.

Örneğin CEO’nun girişim sermayesi patronlarının fmansal sonuçlara atfettiği özel önemi anlaması, patronların da CEO’ların yönetim tarzını idrak etmesi gerekiyor. Bu sağlandığında, girişim sermayesi şirketlerinin hedeflediklerine daha kolay ulaşılıyor.

  Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir