İş Fikirleri ve İş Kurmak

Çevre Dostu Bir Ürün Yaratarak İş Kurabilirsiniz!

Çevre Dostu Bir Ürün Yaratarak İş Kurabilirsiniz!, iş kurmak, iş fikirleri, çevre üzerine iş fikirleri

Hepimiz çevreyi korumak istiyoruz değil mi? Yeryüzünde yaşıyoruz, doğal olarak yaşadığımız alanın gözümüze hoş görünmesini isteriz. Ayrıca bu dünya yalnızca bize ait değil, diğer canlılar da çevreyi koruma isteğimizi takdirle karşılayacaklardır. Yapmamız gereken en basit şey, satın aldığımız ürünlerin tekrar tekrar kullanılabilir, çevre dostu malzemeden yapılıyor olmasına özen göstermektir. Başka bir deyişle, bir kere kullandıktan sonra çöp tenekesini boylayacak şeyler satın almaktan artık vazgeçmeliyiz.

En büyük çevre katili ürünlerden biri, pet şişeler. Ayrıca geri dönüştürülebiliyor olsa bile bu ucuz ve yaratıcılıktan uzak malzemeden çok daha iyisine layığız. Sizi duyar gibi oluyorum, “diğer türde şişeler yanımda taşımak için çok ağır, çantama sığmıyor, pratik değil” vs. şeklinde itiraz ediyorsunuz şu anda.

Ama bakın, Vapur bottle, pratiklik açısından pet şişelerden hayli önde!

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, kendisi pek şişe de sayılmaz aslında; daha çok içine su doldurabileceğiniz “tekrar kullanılabilen” bir naylon torbayı andırıyor (iç kısmı “polyethythene” adlı malzemeden yapılmış). Esnek klipsi ile doluyken bile çantanıza, bisikletinize ya da dilediğiniz herhangi bir yere asarak rahatça taşıyabilirsiniz. İçeceğiniz ya da suyunuz bittiği zaman, onu katlayın ve çantanıza atın.

Fiyatı 10 USD olan bu ürünle, çevreyi kirletme endişeniz olmadan, kaynar ya da buz haliyle dilediğiniz içeceği yanınızda taşıyın! Kirlendiği zaman da atın bulaşık makinesine…

Onunla ıssız bir adaya düşerseniz şişe içinde mesaj geleneğini de yerine getirebilirsiniz;

Sürekli Para Kazandıracak İşler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu