Anasayfa / Makaleler / Çin’de nasıl kazanırsınız?

Çin’de nasıl kazanırsınız?Çin’de nasıl kazanırsınız?

ARAŞTIRMA ŞİRKETİ MCKINSEY’İN ÇİN TÜKETİCİ ALIŞKANLIKLARI ÜZERİNE YAPTIĞI ARAŞTIRMADAN ÇARPICI SONUÇLAR ORTAYA ÇIKTI. ÇİN’DE KAZANMAK İSTEYENLERİN DİKKET ETMESİ GEREKEN 3 KRİTİK TREND VAR.
Çin’deki tüketim dinamikleri baş döndürücü bir hızda değişiyor. Bu değişim hızına ulaşabilmek Çin’in tüketim trendlerini bilmekten geçiyor. McKinsey’in 2011 anketinde ortaya 3 ana trend çıktı. Bunlardan birincisi Çin tüketicisinin geçen yıla göre fınans durumlarına daha çok güvendikleri. Çinlilerin yüzde 58’i gelecek yıl gelirlerinin artacağını düşünüyor. İkinci önemli trend ise “ilk müşterilerin azalması”. Çin’in modern alışverişe uzun yıllar katılmayan, hala bazı segmentlerde alışveriş yapmamış potansiyel müşteri sayısı fazlaydı. McKinsey araştırmasına göre bazı segmentlerde artık durum böyle değil. Son trend ise hala marka bağımlılığının istenen seviyelerde olmaması. Çin satın alma süreçlerinde marka sadakati hala küçük bir rol oynuyor. McKinsey’in bu noktadaki önerisi ise kitlelere üretim yapmak ile spesifik tüketim gruplarına üretim yapma arasında bir denge stratejisi benimsenmesi.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir