Gıda ve Restoran BayilikleriPide Bayilikleri

Çıtır Usta Restoranı Açmak

Çıtır Usta yeni yatırımcılar arıyor

Antep ve Kilis yöresinin yanı sıra Türk mutfağının farklı lezzetlerini menüsünde bulunduran Çıtır Usta, yeni yatırımcılar arıyor. 2014 yılında Türkiye genelinde tam 75 noktada hizmet vermeyi hedefleyen Çıtır Usta, full ve ekspress olmak üzere iki farklı konseptte franchise veriyor.

Geleneksel Türk mutfağının özgün lezzetlerini sunan Çıtır Usta, başta Antep ve Kilis yöresi olmak üzere 60’dan fazla ürün karmasını menüsünde bulunduran bir restoran zinciri. Çıtır Usta, 2014 yılında 75 noktada tüketiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Çıtır Usta, halen Türkiye genelinde 10 farklı ilde ve toplam 51 noktada hizmet veriyor. 2014 yılında yapacağı yeni yap-işlet-devret modeli atılımı ile şube sayısını 75’e çıkartmayı hedefleyen Çıtır Usta, sistemine dahil etmek için işinin başında duracak yatırımcılar arıyor.

Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, “Çıtır Usta, sektöründeki en kârlı yatırım alanlarından biri. Oluşturduğumuz ‘yap-işlet-devret’ modeline yapılan yatırımın geri dönüşü ortalama 26-28 ay” diyor.

Yurtdışına da açılacak

Çıtır Usta, full ve ekspress olmak üzere iki farklı konseptte franchise veriyor. Yeni açılacak restoranların büyüklüğü minimum 100-120 metrekare iken ekspress şubeler için 60-80 metrekare olarak belirlenmiş durumda. Sisteme giriş bedeli full konseptlerde 50 bin dolar + KDV, ekspress konseptlerde ise 25 bin dolar + KDV. Külekçioğlu, şubenin açılacağı lokasyonun yoğun olmasına dikkat ettiklerini ifade ediyor.

Yeni açılacak şubeleri için öncelik verdikleri illerin, Antalya, İzmir, Gaziantep ve Şanlıurfa olduğunu anlatan Külekçioğlu, şu bilgileri veriyor:

“Şu an şube sayımız 51 2013 sonuna kadar sözleşmeleri imzalanmış, inşaat aşamasında olan şubelerimizle birlikte 60 şubeyi geçeceğiz. Halihazırdaki iş modeline baktığımızda, franchise ve kendi dükkânlarımız üzerinden şube ağımızı genişleteceğiz. Hedefler daha çok yurtiçinde büyüme üzerine odaklı. Ancak yurtdışına da sıcak bakıyoruz. Önümüzdeki beş yılda sadece Türkiye’de 100, yurtdışında ise 10 farklı noktada hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Anahtar teslim garantisi

Şubelerini açmadan önce detaylı çevre analizleri yapan Çıtır Usta, kullandığı özel demografik programlarla o bölgede ikamet eden nüfusa ilişkin ekonomik göstergeleri, yaş aralığını hatta alışveriş alışkanlıklarını dahi inceliyor. Boş bir mağazayı sıfırdan alarak dekorasyonundan mutfak ekipmanlarına, çalışanlarından aydınlatma sistemine kadar her ayrıntıyı yatırımcılar için hazırlayan Çıtır Usta, şubeyi personeli dahil hazır olarak devrediyor.

Tüm Çıtır Usta şubelerinde uluslararası hijyen standartlarının uyguladığının altını çizen Külekçioğlu, “Hijyen koridoru adını verdiğimiz bir programa sahibiz. Servis elemanlarından, kullanılan en ufak mutfak gerecine kadar tüm detaylar bu hijyen koridorunun parçası” diyor.

Kuzey Kore’den başvuru alıyor

Külekçioğlu, Çıtır Usta şube yatırımı için adayın sadece mali olarak kuvvetli olmasının yeterli olmadığını, açılan restoranı kusursuz şekilde İşletebilmesinin de önem taşıdığını söylüyor.

Külekçioğlu, gıda sektörüne yönelik yatırım teşvik programları ile yurtdışında restoran açmanın artık daha kolay olduğunu anlatıyor. Şu anda yurtdışı yatırımına hazır olduklarını ifade eden Külekçioğlu, “Barbados Adaları ve Kuzey Kore dahil tüm dünyadan başvurular alıyoruz. Gelen tüm başvuruları büyük titizlikle değerlendiriyoruz” diyor.

ŞİN AYNASI

Uygun yer: Antalya, İzmir, Gaziantep ve Şanlıurfa.

İlk sermaye: Sisteme giriş bedeli full konseptlerde 50 bin dolar + KDV, ekspress konseptlerde ise 25 bin dolar + KDV.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: İşinin başmda duracak girişimciler aranıyor.

Başvuru için: citirusta.com

Pide kebap restoran bayilikleri için tıklayınız.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu