Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Çocuklara Yönelik Kitap Okuyucu Cihaz İş Fikri

Çocuklara Yönelik Kitap Okuyucu Cihaz İş Fikriİsrail’de çocuk kitapları, monte edilmiş aygıt sayesinde okuma parçalarını hayali bir akraba okuyormuş gibi oynatabiliyor.

Sparkup Magical Book Reader, herhangi bir kitaba monte edilebilen ve çocuğun aile bireyleri tarafından kaydedilerek her bir sayfa çevirişte kayıtları oynatabilen bir aygıt.

sparkup

Çocuklar, Smart Pj’s’in hikayeleri ortaya çıkarmak için taranabilir pijamaları sayesinde yatma zamanlarında yüksek teknoloji ile tanışmıştı. Fakat şimdi, İsrail’in Sparkup firması, herhangi bir kitaba monte edilebilen ve çocuğun aile bireyleri tarafından kaydedilerek her bir sayfa çevirişte kayıtları oynatabilen bir aygıt olan Magical Book Reader aygıtını tanıttı.

Bu okuyucu aygıt, her bir kitabın kapağına monte ediliyor ve tümleşik kamera sayesinde hangi sayfanın çevrildiğini tespit edebiliyor. Alet dışarıda iken, aile bireyleri sayfalarda yazanları sesli bir şekilde okuyarak kendi seslerini kaydedebiliyor. Çocuk, kitabı okuyacağı zaman, aile bireyleri aygt üzerindeki senkronize tuşuna basıyor ve aygıt sayfa değiştikçe daha önceden kaydedilmiş kayıtları oynatmaya başlıyor. Makine her bir sayfayı tespit ederek oynatma yaptığı için, hikayede çocukla birlikte hareket edebiliyor ve geri dönüşlerde olası bir kafa karışıklığını da engellemiş oluyor.
Ayrıca bu sistem, tablet ya da e-kitap okuyucu gibi pahalı teknolojilere gerek kalmadan, dışarıda olan ya da meşgul olan ebeveynlerin çocukları ile uzaktan bağlantı kurmasını sağlıyor. Sparkup aygıtı, ayrıca gerçek kitabın sağladıklarını tam anlamıyla sağlayabiliyor. Aşağıdaki video, bu aygıtın kullanımını gösteriyor.

Magical Book Reader, $59,99’luk bir fiyatla raflardaki yerini aldı. Ayrıca ek olarak sunulan profesyonel okuyucu, Sparkup’un online mağazasından indirilebiliyor. Mevcut kitaplara dijital kabiliyet kazandırabilen başka yollar bulunuyor mu?

Website: www.sparkupreader.com

kaynak : www.myfikirler.com

  İstiridye Mantarı ÜretmekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir