Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Çocukları Eğlendiren Robot Fikri

Çocukları Eğlendiren Robot Fikri15,000 $ değerindeki robot, çocukları, hastane ziyaretleri sırasında sakinleştiriyor.
Kanada’daki Alberta Çocuk Hastanesi, çocukları, rahatsız edici tıbbi incelemeler ve prosedürlerden uzak tutuyor ve iyileşmelerine yardımcı robot olan MEDi’yi tanıttı.

medi

Hastaneler, çocuklar için hiçbir zaman eğlenceli yerler listesine girememiştir. Bundan dolayı, piyasada, çocukları yatıştırmak için tasarlanmış müzikal dişçi matkapları ve interaktif LED duvarlar gibi ürünler görüyoruz. Şimdi ise Kanada’daki Alberta Çocuk Hastanesi, çocukları, rahatsız edici tıbbi incelemeler ve prosedürlerden uzak tutuyor ve iyileşmelerine yardımcı robot olan MEDi’yi tanıttı.
Aldebarran Robotics’in NAO makinesini baz alan bu robot, çocuklarla çeşitli yollardan iletişim kurarak, ağrılı aşıları ve check-up’ları unutturmaya çalışıyor. Bu robot çocukları eğlendiriyor, en sevdiği film ve oyunlar hakkında sorular soruyor, istediği müziği oynatabiliyor ve hatta “çak bir beşlik” bile yapabiliyor. Ayrıca bu robot, çocuklarla, masanın önünde durarak oyuncakları eşleştirme gibi basit aktiviteler yyapabiliyor. Calgary Üniversitesi tarafından hastanede dört çocuk ile yapılan testlerde, MEDi, çocuklardan, masanın üzerinde duran oyuncak ördeğin üzerindeki tozları, üfleyerek temizlemelerini istedi. Çocukların, yapılan aktivite ile kafaları dağıldı ve kasları rahatlatmanın, iğnenin acısını azaltacağını öğrendiler. Yapılan testler sonucunda, çocukların, hastanelerin sıkıcı tıbbi prosedürlere daha az şiddetli tepki verdikleri gözlemlendi. Aynı zamanda, ailelerin de rahatladığı gözlemlenen sonuçlar arasında.

Bu deneme ekibi, MEDi’yi kan testi gibi diğer alanlarda da test etmeyi umuyor. MEDi’nin geliştiricileri, robota, fıkra anlatabilme, yüz tanımlama bazlı kişiselleştirilmiş etkileşimler gibi ek özellikler eklemeyi umuyorlar. Acaba robot endüstrisinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle, önümüzdeki günlerde hastanelerde böyle robotlar görebilecek miyiz?

Website: www.medicine.ucalgary.ca

kaynak : www.myfikirler.com

  Narenciye kabuklarından pektin üretinYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir