Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Çocukların gözünden girişimcilik projesi

Çocukların gözünden girişimcilik projesi,
Çocukların girişimcilik konularında bilinçlerini açmak ve bu alanda yaratıcı zekalarını geliştirmek ve çocukların girişimciliğe özenmelerini sağlamak amacıyla ” Çocuk Gözünden Girişimcilik ” isimli proje uygulamaya geçirildi.

Proje , etkinlikler düzenlenerek çocukların katılımı ve bilinçlenmesi sağlanıyor.Etkinlikler ortalama 1800 öğrenci ile birlikte Mersin , Van , İstanbul , Kocaeli , Gaziantep , Konya , Kastamonu , Yalova , Bursa , Aydın , Diyarbakır , Antalya , Balıkesir ve Amasya da gerçekleştirildi.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği okullar arasında Bahçeşehir Koleji , Beşiktaş Koleji , İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Sarıyer İlköğretim Okulu var.

Etkinlikte , çocuklar girişimcilikle ilgili projeler hazırlıyor.Hazırlanan projeler akademisyenler tarafından değerlendirilerek sonuçları açıklayacak.Projeler arasından derece elde eden çocuklara ödül verilecek.

Bu ilk etkinlikler , Çocuk Gözünden Girişimcilik projesi pilot çalışmasıydı.Amaç projenin gelenekselleştirilmesini sağlamak.Türkiye genelinde her sene gerçekleştirilmesi amaçlanan etkinlik , çocukların ortaya koyduğu iş fikirleri , tasarımlar , girişimcilik projeleri her yıl Global girişimcilik haftasında kamuoyuna duyurulacak.

Mutlaka Okuyun:  Girişimcinin üç temel direği vardır: İnovasyon, iş modeli, iş planı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir