Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Çocukların gözünden girişimcilik projesi

Çocukların gözünden girişimcilik projesi,
Çocukların girişimcilik konularında bilinçlerini açmak ve bu alanda yaratıcı zekalarını geliştirmek ve çocukların girişimciliğe özenmelerini sağlamak amacıyla ” Çocuk Gözünden Girişimcilik ” isimli proje uygulamaya geçirildi.

Proje , etkinlikler düzenlenerek çocukların katılımı ve bilinçlenmesi sağlanıyor.Etkinlikler ortalama 1800 öğrenci ile birlikte Mersin , Van , İstanbul , Kocaeli , Gaziantep , Konya , Kastamonu , Yalova , Bursa , Aydın , Diyarbakır , Antalya , Balıkesir ve Amasya da gerçekleştirildi.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği okullar arasında Bahçeşehir Koleji , Beşiktaş Koleji , İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Sarıyer İlköğretim Okulu var.

Etkinlikte , çocuklar girişimcilikle ilgili projeler hazırlıyor.Hazırlanan projeler akademisyenler tarafından değerlendirilerek sonuçları açıklayacak.Projeler arasından derece elde eden çocuklara ödül verilecek.

Bu ilk etkinlikler , Çocuk Gözünden Girişimcilik projesi pilot çalışmasıydı.Amaç projenin gelenekselleştirilmesini sağlamak.Türkiye genelinde her sene gerçekleştirilmesi amaçlanan etkinlik , çocukların ortaya koyduğu iş fikirleri , tasarımlar , girişimcilik projeleri her yıl Global girişimcilik haftasında kamuoyuna duyurulacak.

  Kurumiçi GirişimcilikYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Start up’lar İçin Yatırımcılar Kritik Önemde

Start up’lar için yatırımcılar’ın kritik önemi. Ancak bu önem, sadece fınansal yatırımdan kaynaklanmıyor. Yatırımcının vizyonu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir