Emlak Bayilikleri

Coldwell Banker 120 franchise verecek

Coldwell Banker’ın 50 ülkede 3 bin 600 şubesi bulunuyor.

Şirketin yıllık cirosu 6 milyar 600 milyon dolar civarında. Türkiye pazarına 2007’de giren Coldwell Banker’ın Türkiye Genel Müdürü Gökhan Işık, “Türkiye’de 19 ofis açtık. Tamamı franchise olarak açıldı. Ofislerimizin 16’sı İstanbul’da, 2’si Ankara’da, l’i de Antalya’da” diyor.

Coldvvell Banker, 2013 sonuna kadar her birinde ortalama 20 gayrimenkul danışmanı çalışan, 120 büyük ofis açmayı hedefliyor.

Yeni şubeler için öncelik İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Eskişehir, Zonguldak, Adana, Konya, İzmit ve Edirne illerine verilmiş.

“Franchise verdiğimiz kişilerin mesleki tecrübeleri bizim için çok önemli” diyen Işık, tek işleri gayrimenkul danışmanlığı olanlarla çalışmaya özen gösterdiklerini vurguluyor. Bu yüzden, kişisel tecrübe ve profillerin uygun olmaması durumunda başvurular kabul edilmiyor.

Franchise sahiplerinin işe başlarken yaptığı bir kurulum maliyeti bulunuyor.
Ofis için başlangıçta 150 metrekarelik bir ofis gerekiyor. Ancak ana arter üzerinde, zemin, zemin üstü ya da müstakil bina olarak açılacak ofisler tercih ediliyor.

Coldwell Banker’ın franchise kontratları 5 yılda bir yenileniyor. Franchise giriş bedeli peşin ödemelerde 15 bin, vadeli ödemelerde ise 18 bin dolar olarak belirlenmiş. Royalty bedeli ise uluslararası reklam harcamaları da dahil aylık yüzde 8.5.

Daha fazla bilgi için: emlak bayilikleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu