Gıda ve Restoran Bayilikleri

Çöpçü restoranları açmak

ÇÖPÇÜ
Yıl sonunda 25 şubesi olacak

Çöpçü Gıda tarafından açılan Çöpçü restoranları İstanbul Anadolu Yakası’nda (Kozyatağı, Suadiye, Kavacık ve Ata-şehir…) 13, Avrupa Yakası’nda 2 olmak üzere 15 şubeye ulaştı. Şirket, Çöpçü restoranlarını İstanbul’un konut ve iş yeri nüfusunun yoğun olduğu ilçelere hızla büyütmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda yıl sonuna kadar İstanbul’daki restoran sayısının 25’e çıkarılması hedefliyor. İstanbul dışında ise yıl sonuna kadar Balıkesir, İzmit, Ankara, Antalya ve Bursa’da Çöpçü restoranları açılacak.

Yeni restoranların franchising sistemiyle açıldığını belirten Çöpçü Gıda Sahibi Abdurrahman Yuval, Çöpçü’nün franchise modelinde iki farklı seçenek bulunduğunu anlatıyor. Buna göre, ilkinde franehise almak isteyen girişimciden 15 bin euro + KDV katılım bedeli alınıyor. Aylık da ciro üzerinden yüzde 3 oranında bir bedel talep ediliyor. Ayrıca yatırımcıya eğitim, reklam, tanıtım ve kritik personel desteği sağlanıyor.

İkincisi de işletmeci ortak sistemi… Burada girişimciyle işin başında durması koşuluyla anlaşılıyor. Girişimci, yatırımın da yüzde 30 ya da 40’ını karşılıyor. 150 metrekare büyüklüğündeki bir Çöpçü restoranın toplam yatırım tutarı 250-300 bin TL arasında değişiyor. Çöpçü Gıda’nın Franchise Danışmanı İrfan Baytaş, “Yatırımın geri dönüş süresi altı ila sekiz ay arasında değişiyor. Kozyatağı’ndaki restoranımız dört aydan sonra kâra geçti. Restoranda bir günde 250-300 kişiye servis yapılıyor. Bu da önemli bir sayı” diyor.

Çöpçü restoranlarında kullanılan etler, Trakya ve Ege Bölgeleri’ndeki çiftliklerden temin ediliyor. Sadece düve eti (1-2 yaşındaki dişi dana) kullanılıyor. Etler odun ateşinde pişiriliyor ve tandır lavaş ile birlikte servis ediliyor.

Çöpçü Gıda’nın büyüme planları sadece yurtiçiyle sınırlı kalmayacak. Şirket şu sıralar Almanya’da birkaç Türk işadamının bir araya gelerek kurduğu bir şirket ile master franchise anlaşması imzalamak üzere. Çöpçü Gıda ilk yurtdışı restoranını Almanya Köln’de 2013’te açacak. Daha sonra Yunanistan, Dubai, Kuzey Irak ve Azerbaycan’da Çöpçü restoranları açılması planlanıyor.
Telefon: 0216 315 37 60 E-posta: info@copcugida.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu