Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Cukka Uygulaması İle İzle-Oyna-Kazan

Cukka uygulaması para kazandıran uygulama olarak karşımıza çıkıyor. SON dönemlerde popüler olan Hadi, Oyna Kazan gibi HQ Trivia oyunlar kategorisinde adından sıkça söz ettiren Cukka, kısa oyun severlerin ilgisini çekmeyi başaran bir firma. 14-24 yaş arası 120 bin kullanıcısı ile reklam verenlerin cazibe merkezi olmayı hedefleyen Cukka, sponsorluklar için bir sosyal medya olma yolunda ilerliyor.

Cukka Uygulaması Video İzleyerek Hediye Kazandırıyor

Cukka fikrini oluşturmaktaki en büyük motivasyonlarının, insanların günde ortalama 40 dakika video izlemesi olduğunu ifade eden Spektrum Dijital A.Ş. kurucu ortağı Uğurkan Yenigün, “Biz de niçin insanlar video izlerken karşılığında bir şey kazanmasınlar diye kendimize sorduk ve bu sorudan Cukka uygulaması türedi” diyor. Cukka, insanların sosyal medya üzerinde her gün izledikleri videolar üzerinden ödül kazandıran bir uygulama. Amacı ise Türkiye’deki reklam anlayışına yeni bir soluk kazandırmak. Oyunlaştırma kavramını reklam dünyası ile buluşturan uygulama, video izleyicilerine de hediyeler kazanma şansı veriyor.

Cukka uygulaması
Cukka uygulaması

BAĞIŞ SİSTEMİ EKLEYECEKLER

Videoları özenle seçen bir ekiplerinin olduğunu ifade eden Yenigün, “Genel olarak skeçler, sosyal deneyler, müzik, kamera şakaları gibi konularda her yaşa hitap edebilecek videoları seçiyoruz. Kısaca kendimiz izlediğimizde eğlenmediğimiz ya da rahatsız olduğumuz hiçbir videoyu kullanmıyoruz” diyor. Cukka’yı sosyal fayda oluşturan bir proje haline getirmek istediklerini dile getiren Yenigün şunları aktarıyor:

“Önümüzdeki günlerde farklı dernek ve vakıflar için kumbara mantığında bir bağış sistemi ekleyeceğiz. Oyuncularımız belli bir miktarda CukCoin’i bu kumbaraya bağışlayabilecek. Biriken bu CukCoin’ler karşılığında da beraber çalıştığımız dernek ya da vakıf ile bir proje gerçekleştireceğiz. Bu projelere örnek, ihtiyacı olan kardeşlerimize giyim, okul malzemeleri gibi ürünlerin temini olacak. Ayrıca bu projeyi videoya çekip yine oyuncularımız ile paylaşacağız.”

REKLAMCILIĞIN GELECEĞİ

Cukka pazar içerisinde geniş bir ödül çeşitliliği bulunuyor. Ödüller de tıpkı videolar gibi fonksiyonel ve eğlenceli. Pazarda elektronik ağırlıklı ödüller yer alıyor. Dijital reklamcılığın diğer dijital gelişmeleri biraz geriden takip ettiğini düşünen Yenigün, “Oyunlaştırma dijital mecranın desteği ile farklı alanlarda ciddi başarılara imza atan bir metodoloji. Son kullanıcılar için tasarlanan reklam projelerinde oyunlaştırma kullanıcının reklam algısını kırmakta ve reklamın geri dönüşünü arttırmakta. Oyuncularda oluşan kazanma arzusu platform üzerindeki dikkatini ve sadakatini de artırıyor. Reklamcılığın geleceğinde oyun veya oyunlaştırmanın olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şu an genç kuşak oyunlarla büyüdü ve oyunlar hayatlarında ciddi bir yer kazandı. Dolayısıyla kullanıcıya bir şeyi zorla yaptırmaktansa isteyerek yapmasının oyunlaştırma ile çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim” diyor.

Nasıl oynanıyor?

Cukka’da oyuncular videolar izliyor ve o videolar hakkında sorulan soruları cevaplıyorlar. Böylece doğru cevaplar karşılığında belli bir miktar CukCoin kazanıyorlar. Ayrıca belli aksiyonlarda rozetler de elde ediyorlar. Yeterli CukCoin ve rozeti olan oyuncular 100’den fazla ödül bulunan pazardan istedikleri bir ödülü seçebiliyor.

Mutlaka okuyun: Evlere Ek İş Veren Firmalar

ÜRÜN DİRİER

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu