Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Damacana, Su Siparişini Mobil, SMS, Web ve Facebook’a Taşıdı

Damacana, Su Siparişini Mobil, SMS, Web ve Facebook’a TaşıdıSuyu cebe taşıdılar

damacana suyu cebeDamacana su siparişini mobil, SMS, web ve Facebook’a taşıyan Damacana, Türkiye’de bu yönde hizmet veren ilk girişim. Serdar Tavus ve Timuçin Bilgör’ün hayata geçirdiği Damacana, yıl sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’de yıllık su tüketimi 2012 yılında kişi başı 135 litreydi. 2013 yılında ise bu rakam 138 litreye yükseldi. Su sektörü yaklaşık 4.1 milyar TL’lik bir hacme sahip. Sektörde 300’e yakın firma faaliyet gösteriyor. Bu fırmalann önemli bir bölümü İstanbul’da bulunuyor. Yıllık 1.5 ile 2 milyon damacana su satışı gerçekleşiyor.

Bu rakamlara baktığımızda sektörün ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu görebiliyoruz. Zira online pazarın da ne kadar büyük bir potansiyel taşıdığını düşünürsek, bu iki sektörü ortak bir noktada buluşturduk neden mümkün olmasın? İşte bu potansiyeli gören girişimciler Serdar Tavus ve Timuçin Bilgör, ‘Damacana’ adıyla bir girişimi hayata geçirdiler.

Aynı çatı altında topladığı su markalarını tek tuşla evlere taşıyan ‘Damacana’ uygulaması, Türkiye’de bir ilke imza atmış. Mobil, SMS, web ve Facebook üzerinden verilebilen su siparişleri, suyu istenilen gün ve saatte kapıya getiriyor.

CEPTEN EVE TESLİMAT
Online İşler A.Ş tarafından hayata geçirilen ve birçok farklı markayı tek çatı altında toplayan ‘Damacana’ uygulamasına www.damacana.com.tr websitesi üzerinden ücretsiz erişilebiliyor.

Kullanıcıların, sadece ad-soyad, teefon ve adres bilgilerini girerek kayıt olabileceği uygulama, seçilen su markasını ‘şimdi’ veya ‘sonra’ butonuyla istenilen gün ve saatte kapıya getiriyor.

Timuçin Bilgör, ücretsiz olan ‘Damacana’ ile sipariş vermenin, zaman kaybını önleyerek hızlı bir şekilde sağlıklı suyu evlere taşıdığını söylüyor. Herhangi bir numara çevirmeden, birçok su markasını bir arada sunan platform, markaların tüm promosyonlarından da kullanıcılan haberdar ediyor. Bölgelere göre markalar ve bayilerle çalışılan uygulamada, markalann tanıtım sayfalarına girerek ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşma imkânı da sunuluyor.

  Organik Ayran İlk girişimcisi Tire’den çıktı

500 BİN KULLANICI HEDEFLİYOR

Bugün yaklaşık 6 bin kullanıcıya sahip olduklarını belirten Serdar Tavus, bu kullanıcılann bininin aktif kullanıcı olduğunu ifade ediyor. 20’den fazla markayı aynı çatı altında topladıklarını kaydeden Tavus, “Mobil yolla su siparişi verme ayncalığı sağlıyoruz.

www.facebook.com/SaglikliSuyunYolculugu sayfası ile de Facebook üzerinden su siparişi imkanı sunarak Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz. Yenilikçi ve pratik sipariş sistemi sunan uygulamanın pazarda bir benzeri de bulunmuyor” diyor.

2013 yılının sonunda 500 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Bilgör, bu yılın sonunda 2 milyon dolar ciro, 2015 yılı sonunda ise 17 milyon dolar ciroya ulaşacaklannı sözlerine ekliyor.

25 MARKAYLA HİZMET VERECEK

Damacana uygulamasına, akıllı telefonlardan, Facebook’tan ve damacana.com.tr websitesi üzerinden ulaşılabildiği gibi herhangi ek bir ücret alınmadan SMS ile de sipariş verilebiliyor. Serdar Tavus, nisan ayından bu yana Abant, Assu, Buzdağı, Gümüş ve Kay gibi su markalarını bünyesine kattıklarını, Avrupa standartlarında 25 sağlıklı su markasını bir arada sunmayı hedeflediklerini söylüyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir