Makaleler

Değişen Eğitim Sitemi ve Yazılı Soruları

Değişen Eğitim Sitemi ve Yazılı Soruları

Yeni başlayan 2012 – 2013 eğitim, öğretim yılı yeni müfredatına yönelik olarak hazırlanmış yazılı soruları hakkında geniş ve detaylı arşiv dosyaları. Değiştirilen yasa ile kökten bir değişime giden eğitim sisteminde öğretmenlerin yeni sisteme daha kolay adapte olabilmeleri ve öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almaları için yeni eğitim sisteminin getirdiği yenilikler ile hazırlanmış sınav soruları.  Değişen sistem ile eski sistemin yerine gelen 4+4+4’lük sistemin 2. Kısmını oluşturan ortaokullar için milli eğitim bakanlığının yeni sisteme göre yayınladığı müfredat ve kitap konularına göre hazırlanmış öğretmenlere yardımcı yüzlerce ortaokul yazılı soruları.

Yapılan değişikler sonucu ortalıkta bir bilgi kirliliği ve karmaşası yaşanmaktadır. Velilerin, öğretmenlerin ve hatta öğrencilerin yeni eğitim sistemi hakkında bilgi edinme amaçlı yaptıkları araştırmalarda her yerde farklı bilginin olmasından kaynaklı bir bilgi karmaşası oluşmuştur. Eğitime başlayan öğretmenler işleyecekleri dersler hakkında tam anlamı ile bir bilgi sahibi olamamışlardır. Bu sebeple velilere, öğrencilere özellikle öğretmenlere yeni başlayan eğitim sisteminde kolaylık sağlamak amacı ile 5. Sınıf öğretmenleri için 5. Sınıf yazılı soruları örnekleri sunulmaktadır.

Öğretmenlerin yeni sisteme daha kolay alışabilmeleri için hazırlanan bu sorular ile hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin mağduriyetleri giderilmiş olacaktır. Bu yazılı soruları ile işlenecek konular hakkında bilgi sahibi olan öğretmenler, öğrencilerine bu doğrultuda yönlendirmelerde bulunacaklardır. Özgün olarak hazırlanmış ve eğitime yardımcı kaynaklardan yararlanarak hazırlanmış öğrencilerin seviyeleri hakkında net bir tablo çıkartan yazılı sınavları ile öğrencilerin eksikleri hakkında öğretmenlerin bilgi sahibi olarak o konu üzerinde öğrenciyi yönlendirmeyi amaçlayan yazılı soruları.

Bu şekilde öğrencilerin gelişiminde ayrıca katkıda bulunan yazılı soruları, bu amaç ve bu doğrultuda hazırlanması halinde öğrencilerin anlamadıkları konuların ortaya çıkartılarak o konuya yoğunlaşması sağlanır. Bu sayede öğrenci konu eksiği yaşamadan eğitimine devam eder. Öğrencilerin daha verimli olabilmesi adına bu tarz uygulamalar çok faydalı olmaktadır. Öğrencilerin gerçek durumu hakkında velilere yapılacak en doğru bilgilendirme, öğrencinin daha başarılı olmasında büyük fayda sağlayacaktır. Öğretmenlere bu konuda yardımcı olmaya amaçlayan internet üzerinde pek çok site bulunmakta ve en güncel bilgiler ile sürekli paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu