İş Fikirleri ve İş Kurmak

Dekoratif kaktüs yetiştiriciliği yapmak

Mini kaktüslere kadın eli değmeli

Dekoratif kaktüs yetiştiriciliği dekoratif peyzaj meraklısı kadınlara yeni bir uğraşı alanı sunuyor. Kaktüs dünyasındaki çeşit sayısı hayret verecek biçimde 1600 türü içinde barındırıyor. Bunların bir bölümü dev kaktüsler halinde, fakat çoğunluk orta ve küçük boylarda. Kaktüs konusunda uzmanlaşanlar özel yöntemlerle makul büyüklükteki kaktüsleri giderek küçülterek canlı birer süs objesine dönüştürebi-liyorlar. Bu bir sanat halinde tüm dünyada gelişiyor mekân içi bitkiler dünyasında devrim yaratıyor. Bilindiği üzere kaktüsler dikenli yüzeyleriyle etli gövde yapısına sahip ilginç bitkiler.

Çoğu sıcağı seviyor, suya çok az ihtiyaç duyuyor. Havadaki mevcut nem onlar için yeterli. Silindir, küre ve dil şeklinde olan çeşitli kaktüs varyetelerinin önemli gıdası güneş ışığı. Ofisler, oteller, restoranlar ve evler en çok yer aldıkları mekânlar.

Melezleme yoluyla üretilen renkli kaktüsler içinde devamlı çiçek verenler fazla tercih edilenler arasında. Bakımı yok denecek kadar az. Kolay küsmüyor, kurumuyor ve solmuyorlar. Meraklı yetiştiriciler yalnız kaktüs yetiştiriciliğiyle yetinmiyor, kaktüslerin yer aldığı saksı, kutu, ahşap objelerin üzerini boyayarak birer sanat eseri haline dönüştürebiliyor. Non-figüratif biçimde çeşitli ambalaj kompozisyonlarıyla eserlerini birer kaktüs sanatı haline getirenler de var.

Kaktüs yetiştiriciliğinin tüm dünyadaki baskın grubu, sanata duyarlı kadın girişimciler. Öyle ki, bu işi çok büyük alanlarda yapan ve mekânsal kaktüs peyzajı uzmanları bile var. Modern sanatla çok uyuşan kaktüs yetiştiriciliği günümüzün favori işleri arasında baş sıralarda… Önemli olan aslında çok hassas bu bitkiye bir kadın elinin değmesi… Zahmeti az kazancı çok zevkli bir uğraşı. iş fikri kategorimizde binlerce iş fikirleri bulunmaktadır.

Alabaş Yetiştiriciliği Çiftçilere Çok Kazandıracak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu