Kariyer ve İş

Denizli’nin Çivril ilçesinde kadınlar altın işçiliğine soyunuyor

Dünyaca ünlü Asgold, Atasay, Goldaş ve Regold gibi uluslararası altın markalarını çıkaran Denizli’nin Çivril ilçesinde kadınlar altın işçiliğine soyunuyor.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hazırlanacak proje çerçevesinde İŞKUR kurs açacak, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destek verecek, Girişimcilik Proje Destek Programı ile İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) ise atölyeler kuracak.

Denizli’nin eğitim seviyesi en yüksek ilçelerinden olan Çivril’de eğitimli kadınların işsiz kalmaması için TOBB Denizli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Melike Basmacı Kayhan proje geliştirdi. Denizli’nin ilçelerini gezerek kadınları girişimciliğe çağıran Basmacı Kayhan, Çivril ziyaretinde kadınlara umut verdi.Çivril Belediye Düğün Salonu’nda kadınlara bir sunum yapan Kayhan, Çivril nüfusunun yüzde 60’ının bir şekilde kuyumculuk sektörüyle bağlantılı olduğunu belirtti. Kayhan, “Gittiğimiz yerlerde girişimcilik ya da iş geliştirme konularında kadınlarımızın taleplerini alıyor, iş planı yazımı konusunda destek oluyor ve hibe ya da kredilerinin çıkıp çıkmadığını takip ediyoruz.

Çivril’de işsiz kadınların altın tasarımı ve işçiliği konusunda istekli olduğunu gördüm. Bu konuyla ilgili proje hazırladık. Burada da altın işçiliğine çok fazla talep olduğunu görüyorum. Bu konuda destek vereceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu