Anasayfa / Makaleler / Dizi Karekterlerinin Kullandığı Kıyafetler Modaya Yön Veriyor

Dizi Karekterlerinin Kullandığı Kıyafetler Modaya Yön Veriyor
Fatmagül’ün çizmesi, Polat Alemdar’ın ayakkabıları, Hürrem ve Hasret’in takıları…

Reyting tahtına oturan Türk dizileri modaya da iyiden iyiye yön veriyor artık… Dizi karakterlerinin giydiği elbiseleri, taktığı takıları hızla satışa çıkaran esnaf ise kazanıyor.

Televizyon başında yayın saatini sabırla bekleyip, dizi bitine kadar koltuktan kıpırdayaman dizi fanatikleri sadece bu tutkuyla da yetinmiyor. Dizi karakterlerinin kullandığı aksesuarlar, giydiği elbiseler ve ayakkabılar da kendisinde olsun istiyor. Fatmagül’ün terliğinin, Hürrem Sultan’ın yüzüğünün, Polat Alemdar’ın ayakkabılarının aynısını aramaya başlıyor. Özellikle kadın izleyiciler bu uğurda dükkân dükkân dolaşıyor.

Ve bu merak da modaya yön verir oluyor. Posta Gazetesi’nin haberine göre, takı satışı yapan işletmeler dizi karakterlerince kullanılan takıların benzerlerini sipariş vererek vatandaşların isteklerini karşılamaya çalışıyor. Ayakkabıcılar da favori dizilerdeki önemli karakterlerin ayakkabı ve terliklerinin benzerlerini yaptırarak satışa sunuyor. En fazla takip edilen dizilerin karakterlerinin kullandığı ürünler daha fazla rağbet görüyor. Söz konusu ürünler diziler yayından kalkınca da piyasadan çekiliyor.Paranın suçu ne?

Beren Saat’in Kanal D’de yayınlanan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” adlı dizide canlandırdığı “Fatmagül” karakterinin elbisesi, çizmesi, terliği ve bilekliği adeta yok satıyor. Fatmagül’ün çizmeleri 35 liradan, terlikleri 5 liradan, bileklikleri 2.5 liradan alıcı buluyor.

Yüzüğe ilgi muhteşem

‘Muhteşem Yüzyıl’da takılan iri taşlı ve motifli yüzükler de ilgi gören ürünler arasında. Dizideki “Hürrem Sultan” karakterinin kullandığı yüzük ilgi görüyor. Bu yüzüğün taklidi 5 liradan alıcı buluyor.

Gönülçelen takılar

“Gönülçelen” dizisinde Tuba Büyüküstün’ün canlandırdığı ‘Hasret’ karakterinin taktığı takılar da talep görüyor. Hasret’in yüzüğü 2.5 liradan satılıyor.

‘Taklit’ vadisi

“Kurtlar Vadisi” dizisinde Necati Şaşmaz’ın canlandırdığı Polat Alemdar’ın ayakkabıları, saati ve fuları da vatandaşlar tarafından talep ediliyor. Polat’ın kullandığı ayakkabıların benzerleri 55 liradan, taklit olarak yapılan saati 10-50 liradan satışa sunuluyor.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir