Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Dönerci Bayilikleri / Dönerci Dükkanı Açmak

Dönerci Dükkanı AçmakDöner yemek kültürümüzün baştacıdır desek yeridir. Çok seviyoruz et döneri, tavuk döneri insanlar severek tüketiyor. Girişimciler ise dönerdeki iş fikirlerini hemen fırsata çeviriyor. Cadde ve Avm’lerde döner restoranları açılıyor firmalar bayilik ağı ile Türkiye’nin her tarafında şubeleşiyor.

Bir döner restoranı nasıl kurulur?

Belli başlı döner firmalarından franchise alarak anahtar teslimi bir restoran sahibi olmanız mümkün. Bu yolu izleyecekseniz markanın konsept ve lokasyona göre değişen yatırım maliyetleri firma tarafından tek tek sunuluyor. Bunun için söz konusu şirketlerin franchise departmanlarına ulaşmanız yeterli.

Ancak “Her şeyi ben hallederim. Üstelik daha ucuza da gelir” diyorsanız yine de profesyonel kişilerden destek almayı ihmal etmeyin deriz. Evet çok zevkli olabilirsiniz ama iyi bir mimarla çalışmaktan kaçınmayın. Girişim uzmanlarına göre bu şekilde hem daha hesaplı hem daha doğru bir sonuç elde etmek mümkün.
“Çok sosyal biriyim. Geniş bir çevrem var benim. Restoranım boş kalmaz” diye yola çıkanların sonu ne yazık ki hüsranla bitebiliyor. Bunun için lokasyon seçimi son derece önemli. Döner tezgahına takacağınız baton dönerlerin fiyatları kıyma döner, karışık döner, yaprak döner ve piliç döner çeşitlerine göre değişiyor. Örneğin 150 kg baton et döneri 4 bin 500 ile 7 bin TL arasında değişen fiyatlarla üretici firmalardan temin etmeniz mümkün.

Piyasada çok sayıda döner ocağı üreten firma var. Döner ocaklarının fiyatları özelliklerine göre değişiyor.

Pazar hızlı büyüyor ama…

Döner, tabakta, pilav üstünde, pidede, dürümde, ekmek arasında, her şekilde sunulabiliyor. Lüks restoranda da yenebiliyor, ayaküstü kağıda sarılıp da… Ucuz ve pratik şekilde hazırlanabildiği için herkes dönercilik yapabiliyor. Ancak sokakta ucuza satılan dönerin saf etten yapılmadığını küçük bir aritmetik hesapla bile anlamak mümkün.

  Farsak Ağacı İle Köylülere Kendi İşini Kurma Fırsatı

Yakın zamana kadar dönerin bir standardı bile yoktu. Şimdi var ama yapılan denetimler sınırlı ve yetersiz. İşte, bu belirsizlik ortamı dönerin bu kadar ucuzlayıp yayılmasını sağladı. Ancak bir yandan da belli bir standart kaliteyi yakalayan, tek bir merkezde ve hjjyen koşullarına uygun bir şekilde döner hazırlayıp sunan girişimcilerin sayısı hızla artıyor.

Döner restoranı açmak isteyen girişimciler sitemizin döner bayilikleri sayfasını inceleyerek kendilerine uygun firmayı bulabilirler.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir