Ek İş Ek Gelir

Dosya Paylaşarak Para Kazanma

Dosya Paylaşım Siteleri ile Dosya Yükleyerek Para Kazanmak

Dosya yükleyerek para kazanmak, son zamanlarda artan dosya paylaşım siteleri sayesinde büyük bir pazar haline gelmiştir. En bilinen dosya paylaşım siteleri “Rapidshare”, “Fileserve” ve tabi ki “Hotfile”.

Günümüzde internet kullanıcı sayısının artması dolayısıyla dosya paylaşım siteleri de kendi siteleri kullanılsın diye belli bir dosya indirme sayısı için para vermeye başladılar, hal böyle olunca da “Hotfile” ve benzeri paylaşım sitelerine dosya yükleyerek para kazanmak mümkün hale geldi. Paylaşım sitelerine dosya yükleyerek para kazanmak son zamanlarda moda haline gelmiştir. Bunun nedeni de artan internet kullanıcı sayısıyla birlikte paylaşım sitelerine olan ilginin artmasıdır.

Türkiye’de en çok kullanılan dosya paylaşım sitelerinin başında hotfile sitesi gelmektedir. Kullanımı son derece kolay olan hotfile sitesinden para kazanmak son derece kolaydır.
Benim tavsiyem eğer dosya yükleyerek para kazanmak istiyorsanız hotfile sitesinden başlamanızdır. Bunun nedeni hotfile sitesinin hem kullanımının hem de para kazanma açısından kolay olmasıdır. Dikkat edeceğiniz en önemli konu dosya yüklerken telif haklarını ihlal etmemeniz.

Firmalar kendi lisanslı dosyaların hotfile sitesine yüklendiklerini gördüklerinde bu durumu hotfile sitesine bildirdikleri takdirde hotfile sitesi o dosyayı silmektedir. Siz de daha sonra yüklediğim dosyayı neden göremiyorum diye araştırıp durursunuz. Bu durumlarla karşılaşmamak için internet kullanıcılarının işine yarayacak ama lisans ihlali yapmadan dağıtımı müsait dosyaları yüklemenizdir.

Hotfile sitesi, en az 5 MB büyüklüğündeki dosyaların indirilmesine para vermektedir. Hotfile sitesine internet kullanıcıları için e-kitaplar, temalar, freeware, açık kaynak kodlu vb. dosyalar yükleyebilirsiniz. Bu işten para kazanabilmek için hotfile sitesinin size vermiş olduğu dosya indirme linklerini internet aleminde uygun yerlere dağıtmanız gerekir. Bu iş için öncelikle sistematik bir çalışma yapmak, yüklenecek dosya bulmak, yüklemek ve doğru teknikleri kullanarak bu dosyaların indirilmelerini sağlamanız gerekir.

Bu arada hotfile sitesi sadece dosya indirmeleri için değil bununla birlikte size tavsiye linki de vermektedir. Size verilen tavsiye linkinizle hotfile sitesine üye olanların kazandıkları paraların %20’ni size vermektedir. Bu da yetmez derseniz eğer bir web siteniz varsa ve web siteniz üzerinden hotfile sitesine premium üye olanlardan %5-%15 arası komisyon da kazanabiliyorsunuz.

Sizlerin de gördüğü gibi hotfile sitesinden para kazanmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu işe hemen başlamak istiyorsanız o zaman buraya tıklayarak önce hotfile sitesine ücretsiz üye olmanız gerekir.

Özer Irmak

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu