Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Doygun Ekmek Distribütörlük Veriyor

Doygun Ekmek Distribütörlük VeriyorDoygun Ekmek distribütör arıyor

Doygun Ekmek, İstanbul’dan sonra Ankara ve İzmit’e de açıldı. Şirket, özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde yeni distribütörlükler vermeye hazırlanıyor.

Tam buğday ekmeğinin Türkiye’deki ilk üreticisi ve isim babası Doygun Ekmek, İstanbul’un ardından Ankara ve İzmit’te de faaliyete geçti. İstanbul’da 2 bini aşkın satış noktası bulunan Doygun Ekmek, Türkiye geneline yayılmaya başladı. Şirket, Ankara ve İzmit’in ardından farklı illerde distribütörlük verecek.

doygun ekmek

Doygun Ekmek, Ankara’da şimdilik Migros ve Carrefouı’larda, İzmit’te ise Migros, Carrefour, Real, Kipa ve bazı yerel markederde satışa sunuluyor. Yakında farklı satış noktalarında da Doygun Ekmek’i görmek mümkün olacak.

Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, hedeflerinde farklı illere de açılmak olduğunu ve yeni distribütörlükler için görüşmelerinin devam ettiğini belirtiyor. Özcan, “Perakende ve ev dışı kanalda 100’den fazla ürün çeşitine sahibiz ve günlük 40 ton üretim kapasitemiz var. 2014 yılında devreye alınması planlanan iki yeni hat ile günlük kapasitemizi yüzde 75 artırarak 70 tona çıkaracağız” diyor.

EGE VE AKDENİZ’E GİDECEK

Doygun Ekmek, distribütörlük sistemi ile çalışıyor. 2014 yılında Türkiye genelinde yeni illere ulaşmayı planladıklannı ifade eden Özcan, şu bilgileri veriyor:
“Öncelikli hedeflerimiz arasında İzmir, Bursa, Edirne ve Eskişehir var. Ege ve Akdeniz’de olmak ve tatil zamanında da tüketicilerimize Doygun Ekmek’i ulaştırmak hedefimiz de bulunuyor. Bu doğrultuda Türkiye genelinde distribütörlük arayışlarımız devam ediyor. Gelen talepleri değerlendiriyor ve görüşmeler yaparak 2014 yılına hazırlanıyoruz. Alanında uzman, gıda sektöründe distribütörlük yapmış kurumlar tercih ediliyor.”

YÜZDE 40 BÜYÜDÜ

Doygun Ekmek olarak AR-GE’ye büyük önem verdiklerini vurgulayan Özcan, bugüne kadar ambalajlı ekmek üretimi için yaptıklan AR-GE yatınmlannın 10 milyon dolan geçtiğini bildiriyor. Yurtdışında sektörle ilgili eğitim ve fuarlara katıldıklarını kaydeden Özcan, “Her yıl en az 3-4 yeni ürün hedefiyle çalışmalanmızı sürdürüyoruz. Yeni ürünler için AR-GE faaliyetlerimiz devam ediyor” diyor.

  Yeni Gıda Markalarından Franchise Fırsatları

2012 yılım 21 milyon TL ciro ile tamamladıklarını söyleyen Özcan, 2013 yılında ise ev dışı satış kanalında, donuk ve yan pişmiş kategorilerinde ürün çeşitliliğini artırdıklarını belirtiyor. Özcan, özellikle unlu mamuller ve bu kategorideki pastane grubu ürünleriyle iddialı olduklannı anlatıyor. Bu gruptaki ürünlerin ve perakende kanalındaki büyümenin etkisiyle, ilk sekiz ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 büyüdüklerini de sözlerine ekliyor.

TAM ÇAVDARIN İLK ÜRETİCİSİ

Doygun Ekmek’in perakende ürünlerinden olan tam tahıllı ürün grubunda, kağıt ambalajda tam buğday ve tam çavdarlı somun ekmeği, soft tam buğday ve tam çavdar ekmeği ile çok tahıllı ekmek yer alıyor. Dost ürün grubu ise köy ekmeği, tam buğdaylı ekmek ve çok tahıllı ekmekten oluşuyor. Kağıt ambalajlı katkısız tam buğday ve tam çavdar ekmeğinin Türkiye’deki ilk ve tek üreticisi olduklarını söyleyen Burcu Özcan, “Ayrıca, GDO’suz ürünler üreterek Türkiye’de paketli ekmekte Helal Gıda Belgesi’ni alan ilk firmayız” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Tostmatik Franchise Verecek

Türkiye’de ilk ve tek tost yapabilen Tostmatik tescilli marka adıyla uluslararası patente sahip bir tost …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir