İş Fikirleri ve İş Kurmak

Dünya Kitabı İnteraktif T-shirtler İş Fikirleri

İş Fikri: Dünyayı Anlatan İnteraktif Kitap – T-shirtler

Genel Bakış:

Online dünyanın gücü karşısında ikinci planda kalan yayıncılık alanında da dikkat çekici inovasyonlar ortaya çıkmakta. N-Spired Story adlı İspanyol şirket, “dünya kitabı” adlı, sınırlı sayıda üretilmiş interaktif t-shirtler yayınlıyor.

İhtiyaçlar:

Sosyal sorumluluk açısından ne tür bir misyon üstleneceğinizi belirleyin ve insanların katılımıyla bu misyonu destekleyecek ne tür bir ürün üretebileceğinize karar verin. Üretim için kimlerle işbirliği yapabileceğinizi araştırın.

Başarı İçin İpuçları:

Ürüne mobil uygulama entegre edin.
Anlatacak bir hikayesi olan herkes N-spired Story’nin sitesine üye olabiliyor ve hikayesini; hayata geçmesine yardımcı olacak video, fotoğraf, link ve metinlerle birlikte ücretsiz olarak siteye post edebiliyor. Her ay kullanıcıların oyları doğrultusunda, N-spired Story bir hikayeyi seçerek ona “dünya kitabı” nda bir bölüm olarak yer veriyor.

Ardından N-spired bir sanatçı ile çalışarak, hikayeyi t-shirt formuna dönüştürüyor. Böylece t-shirt sınırlı sayıda üretilmiş t-shirt 18,95 EURO fiyatla 10 günlüğüne satışa çıkarılıyor. Ayrıca indirimli multi-shirt satışı da yapılıyor. N-spired t-shirtleri giyilebilmenin yanı sıra hikayeyi de dillendirmiş oluyor. iPhone ve Android için yapılmış bir uygulama aracılığıyla kullanıcılar, telefonlarında t-shirt’ün üzerindeki tasarımı görüntülediği takdirde, hikayenin yer aldığı online içeriğin linkine yönlendiriliyor.

Aynı zamanda, N-spired bu t-shirtler aracılığıyla çevreye katkıda bulunmayı amaçlıyor. Her t-shirt’ün satışından elde edilen gelirin belli bir yüzdesi, hikayede anlatılan sorunun çözümü için düzenlenecek “sosyal bir hareketin” gerçekleştirilmesi için kullanılıyor.

Katılımcıları çeşitli jestlerle onurlandırın bu aynı zamanda markanızın pazarlanması işlevini yerine getirecektir ve onları marka elçiniz haline getirecektir. Örneğin N-spired, yazarları, desteklenen sosyal hareketleri, tasarımları, yaratım sürecine ait sahne arkası görüntüleri anlatan bildiğimiz anlamda fiziksel bir kitap yayınlatmayı planlıyor.

Makale : Ece Burgaz

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu