Anasayfa / Haberler / Dünyanın En Hızlı Asansörü Kuruluyor

Dünyanın En Hızlı Asansörü KuruluyorJapon firması Hitachi, Güney Çin’deki Guangzhou şehrinde yapılan bir gökdelene 72 km/sa hızda çalışacak bir asansör kuracağını açıkladı.2016 yılında bitirilmesi planlanan CTF Finans Merkezi adlı gökdelen 95 katlı ve 530 metre yüksekliğinde, Hitachi nin açıklamasına göre 1. kattan 95. kata 43 saniyede ulaşacak asansör, dünyanın en hızlı asansörü olacak. Hâlen dünyanın en hızlı asansörü Tayvan’daki Taipei 101 binasında kurulu ve 60,6 km/sa hızla çalışıyor.

en hizli asansor
Hitachi bu yeni asansörün yüksek hızına rağmen içindeyken herhangi bir rahatsızlık hissedilmeyeceğini, kabindeki hava basıncının değiştirilerek kulak tıkanmasının önleneceğini söylüyor. Hava basıncının sebep olduğu eğrilmeler için kullanılan ana “silindirler” ile yolcuların sarsılmayacağını da söyleyen Hitachi yetkilileri, aşırı sıcaklığa dayanıklı frenlerin, arıza durumunda harekete geçeceğini söyledi.

Ofis, otel ve rezidans olarak kullanılacak 111 katlı gökdelende toplam 95 asansör olacak.

Bunların ikisi en yüksek hızda çalışacak. Binaya 28 adet de çift katlı asansör kurulacak.

  Merkez Bankası TL Simge YarışmasıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir