Kariyer ve İş

‘Dünyanın en iyi ajansı’nda kariyer nasıl olurdu?

Bu sene “Dünyanın En iyi Ticaret Destekleme Ajansı’ seçilen İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı, özellikle uluslararası ilişkiler mezunları için kariyer imkânları sunuyor…

İngiliz şirketlerinin yurt dışındaki pazarlara girişini  –  gelişimini destekleyen ve yabancı yatırımcıların İngiltere’de iş yapması için fırsatlar sunan İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı, her ölçekten 25 bin şirketle çalışıyor. Birleşik Krallık Temsilcilileri Bünyesinde faaliyet gösteren ajans, tüm dünyada yaklaşık 2 bin 300 kişiyi istihdam ediyor.

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren ajans, Uluslararası Yatırım Merkezi’nin düzenlediği TPO Network ödül töreninde ‘Dünyanın En iyi Ticaret Destekleme Ajansı’ seçildi. Meksika’da yapılan ve 50 ülkeden 150 katılımcının yer aldığı törende ödüle layık görülen İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı, “İhracat başarısı nasıl oluşturulur” , “Küresel dünyada yatırım destekleme ajansları şirketlere nasıl yardımcı olabilir” gibi kriterlere göre değerlendirildi.

kariyer
Kadın İK’cıların Kariyer Öyküleri

Cazip imkânlar…

İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın pek çok üniversite mezunu için önemli kariyer fırsatları sunduğunu anlatan İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret Departmanı’ndan Medya ve Yönetim Danışmanı İrem Parmaksızoğlu, özellikle uluslararası ilişkiler mezunları için ciddi kariyer fırsatları sunulduklarının altını çiziyor. “Uluslararası ilişkiler mezunları için mesleklerini uygulayabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri ve ikili ilişkilerin önemini uygulamada kavrayabilecekleri sağlıklı bir ortam” diyen Parmaksızoğlu, yurt dışında da ciddi kariyer imkânları yakalayabileceklerini anlatıyor: “96 pazarda 164 ofisle uluslararası bir örgütlenmemiz var. Türkiye’nin konumu ve önemi dolayısıyla farklı ülkelerle çalışma, bilgilendirme kurslarına katılma, fuarlar ve daha pek çok projeyle uluslararası kariyer vaat eden bir organizasyon olduğumuz söylenebilir.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu