İş Fikirleri ve İş Kurmak

E-Ticaret Yapmayı Düşünen KOBİ’lere Pro-dükkan Hizmeti

SanalPazar.com, e-ticaret yapmayı düşünen KOBİ’lere yönelik Pro-dükkan hizmeti başlatıyor. Pro-dükkan’da ayda 125 TL’ye “sanal mağaza” açıp, interaktif satış yapılabilecek…

SANALPazar.com, alıcı ile satıcıyı aynı platformda buluşturan, tüm sektörlere yönelik hizmet veren bir elektronik pazar ortamı. 2011’den kurulan bu platform, web sitelerinin trafiğini ölçen Alexa’nın verilerine göre, Türkiye’de en çok takip edilenler arasında 113’üncü sıraya yükselmiş durumda. Alışveriş yapılan sitelerde ise ilk 10’da yer alıyor.

Yeni ürün ve hizmet geliştirmeye devam eden Sanal-Pazar.com, şimdi de Pro-dükkan adıyla KOBİ’lere özel yeni bir çözüm sunuyor.

“MALİYET AVANTAJI SAĞLIYOR”

SanalPazar.com Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Berna Sürmen, ‘“Pro-dükkan ile elektronik ticarete adım atmak isteyen küçük büyük tüm işletmelere destek oluyoruz” diyor.

Pro-dükkan şirketlere iki seçenek sunuyor. Kendinize ait bir e-ticaret siteniz yoksa burada sanal mağaza ya da dükkan açarak ürünlerinizi sanal pazara sunabiliyorsunuz. Yok bir e-ticaret site varsa, bu sitenizin faaliyetlerine devam edip, aynı zamanda SanalPazar.com’daki bir mağaza açarak ürünlerinizi buradan da satabiliyorsunuz. Yani mevcut e-ticaret sitenizi SanalPazar’da bir dükkan olarak eş zamanlı bir biçimde konumlandırılabiliyorsunuz.

Bu sayede kurumsal kimliğe sahip bir e-ticaret sitesi oluşturmak mümkün. Sürmen, KOBl’Ierin bu şekilde SanalPazar’ın avantajlı ticari ve lojistik anlaşmaları ile yoğun alıcı ve satıcı ziyaretlerinden, reklam gücünden faydalanabileceğini düşünüyor. Öte yandan, her iki sitedeki ürün yönetimi tek yerden yapılacağı için zaman ve işgücü kaybı da en aza indirilebiliyor.

AYLIK ÜCRETİ 125 TL

Son performans testleri yapılan Pro-dükkan, bu ayın sonunda hizmete girecek. Pro-dükkan’ın aylık kullanım ücreti 125 TL olarak belirlenmiş. Bu platformu kullanmak isteyen işletmelerin önce Sanalpazar.com adresine girerek üyelik oluşturmaları gerekiyor. Yaklaşık 1 dakika sürecek bu işlem sonrasında sitenin yönlendirmelerini takip ederek sanal dükkanı açabiliyorsunuz.

Herhangi bir dükkan ya da mağaza açabilmek için öncelikle satılması istenen ürünlerin kaliteli fotoğraflarının bulunması gerekiyor. Berna Sürmen, net ve anlaşılır fotoğraflar ile detaylı ürün açıklamaların ürün satışını hızlandırdığını vurguluyor.

Doğru yazılmış başlıklar ve açıklamalar da çok önem taşıyor. Ürün satışı için gösterilecek özen ve önem, herhangi bir cadde mağazasından farksız olmalı. Satıcı, ürünleriyle ilgilenen potansiyel alıcıları sistem üzerinde görebiliyor. Böylece sistem, potansiyel alıcılarla iletişime geçme imkanı yaratmış oluyor. Mağaza sahibi ya da yetkilisi kendi dükkanında bulunabileceği gibi, aynı kişi üye girişi yaparak da sistemde “çevrimiçi” olabiliyor. Bu durumda alıcıların ürünle ilgili kendisine anında soru yöneltmesine fırsat vermiş oluyor ve vereceği cevaplarla satışlarını artırma şansı yakalıyor.

Üye sayısı 500 bini geçti

Sanalpazar.com, elektronik ve bilgisayar pazarının önde gelen isimlerinden Gold Bilgisayar’ı da bünyesinde bulunduran Gold Şirketler Topluluğu’nun kurduğu bir e-ticaret platformu. Günde ortalama 2 bin yeni kayıt alan sitenin üye sayısı 500 bini aşmış durumda. Sanalpazar.com’da satılan ürünlerin bedeli üzerinden yüzde 5 komisyon alınıyor. Alıcılara yönelik vade farksız 12 aya varan taksit imkanları sunuluyor.

Ersan Çıplak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu