Anasayfa / Haberler / Echomar Sağlık Grubu; Araplar Sakal-Bıyık Ektirmeye Geliyor

Echomar Sağlık Grubu; Araplar Sakal-Bıyık Ektirmeye GeliyorEchomar Sağlık Grubu, bu yıl İstanbul’da açacağı iki yeni hastane yatırımına 100 milyon dolarlık bütçe ayırdı. Özellikle Arap dünyasından estetik için çok sayıda hasta aldıklarım, artık saçın yanında sakal ve bıyık ekimi de yaptıklarını söyleyen grubun genel müdürü Özlem Mutlu Çetin, bu nedenle yakında yurt dışı projelerini devreye alacaklarını belirtiyor.

echomTemelleri 1997 yılında Serdar Mutlu tarafından atılan Echomar Sağlık Grubu, 1999 yılından bu yana görüntüleme ve laboratuvar konusunda hızla adımlarla gelişme göstermiş bir kurum. Özel Göztepe Hastanesi’nin 2004 yılında satın alınmasıyla özel hastane işletmeciliği konusunda ilk adımı atan gnıp, Karadeniz Bölgesi’nde açılan Echomar Ereğli’den sonra 2011 yılında da Ataköy hastanesini bünyesine kattı. Üçü hastane olmak üzere 19 noktada hizmet veren Echomar Sağlık Grubu’nun genel müdürlüğünü yürüten Özlem Mutlu Çetin, “2013 planlarımız arasında İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında birer hastane açmak var. Bu iki yeni hastanede onkoloji, kardiyoloji ve organ nakli birimleri de yer alacak. 100 milyon dolarlık yatırım hedefliyoaız” diyor.
Geçen yıl 60 milyon lira ciroya ulaşan Echomar Sağlık Grubu bu yıl sonunda ise, yeni yatırımlarıyla birlikte 90 milyon lira ciro hedefliyor.

YAŞAM MERKEZİ ACACAK

Echomar Sağlık Grubu 682 personeli ve 170 doktor kadrosuyla hizmet veriyor. Yeni açılacak hastanelerle birlikte grubun toplam istihdamının bin 600’leri bulması planlanıyor. Yılda 700 bin hasta ağırlayan Echomar Sağlık Grubu’nun hedefi ise 1.5 milyon hasta. Echomar’ın bu yılki ajandasında ‘sağlıklı yaşam merkezleri’ açmak da yer alıyor.

Grubun yurtdışı yatırım planları da var. Özellikle ‘Echomar Görüntüleme Merkezi’ olarak dünya markası olmak hedefiyle hareket ettiklerine de değinen Çetin, “ Buna yönelik olarak Ürdün, Mısır, Arabistan, Irak gibi ülkelerde yatırım planlan ve girişimlerimiz bulunmakta” diyor.

  Paylaşılamayan Kırım Neden Önemli?

BIYIK EKTİRİYORLAR

Yabancı hastaların ağırlıklı olarak plastik cerrahi, saç ekimi, diş gibi operasyonlar için hastanelerine geldiklerini söyleyen Çetin, “Yılda bin hasta ağırlıyoruz. Hedefimiz ise 5 bin yabancı hasta. Araplar, Türk sanatçılara benzemek istiyorlar. Erkek hastalar genellikle saç, sakal ve bıyık ektinnek için geliyor” diye ekliyor.

Özlem Bay Yılmaz / Ekonomist Dergisi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir