Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Elektrikli Bisikletlere Yönelik Talep Artıyor

Elektrikli Bisikletlere Yönelik Talep ArtıyorElektrikli bisiklet mevsimi başladı

Elektrikli bisiklet ve scooter’lar Ege ve Akdeniz sahillerinde yaşayanların ve tatilcilerin yeni gözdesi. Şehir içi ulaşımda ekonomik ve ucuz bir ulaşım alternatifi olan ürünlerin fiyatı ise 840 ile 7 bin TL arasında değişiyor…

elektrikli bisikletELEKTRİKLİ otomobillerden önce elektrikli bisiklet ve scooter’larla tanıştık. Özellikle turizm bölgelerindeki tatil beldelerinde çok kullanılıyorlar. Ege ve Akdeniz’in turizm beldelerinde, Ayvalık’tan Alanya ve Side’ye kadar turizmin gözbebeği beldelerde yaşayan veya tatil yapanların altında elektrikli bisiklet ve scooter’ları görmeniz mümkün. Hem sessiz hem de ekonomik olan bu çevreci ulaşım araçlarını kullananların sayısı son yıllarda giderek artıyor.

Elektrikli bisikletlere yönelik talep, üretici firmaların sayısına da yansımış. Türkiye’de üretim yapan Bisan, STmcvc, Mondial, Arora, Apachigibi markaların yanı sırcı Çin’den ithal edilenlerle birlikte 10-12 elektrikli bisiklet ve scooter markası saymak mümkün. Bisan ve Mondia gibi markalar yerli üretim olarak karşımıza çıkarken, diğer markalar ithalat yapıyor.

GECE ŞARJ ET GÜNDÜZ KULLAN

Yukarıda saydığımız markaların iki ve üç tekerli çok sayıda modeli var. Aküsü 8 ile 10 saatte şaıj edilebilen elektrikli bisiklet ve scooter’larla, gün içinde en az 40 kilometre yol yapmanız mümkün. Çift akülü olan bazı modellerle 80 ya da 100 kilometre yol kat edebiliyorsunuz. Kullandığınız bisiklet ya da scooter’a yüklediğiniz yükle orantılı olarak bu mesafe kısalabiliyor. Engebeli ve yokuşlu arazilerde çok kullanışlı olmamaları ise tek olumsuz yönleri. Firmalar, iki yıl garanti ile sattıkları elektrikli bisiklet ve scooter’lanıı yaklaşık 10 yıllık ekonomik ömürleri olduğunu ifade ediyor.

EKONOMİK VE UCUZ

Evinizdeki her hangi bir prizden şarj ederek aküsünü doldurabileceğiniz bu araçların en cazip yönleri ekonomik olmaları. Elektrikli bisiklet ve scooter’ların hemen hepsi saatte 25 kilometre hız yapıyor. Elektrikli bisikletlerin fiyatları bin 500 ile 3 bin TL arasında, scooter’ların fiyatları ise bin 500 ile 7 bin TL arasında değişiyor. Tatil bölgelerindeki illerde çok sayıda bayileri olan üretici ve ithalatçı firmaların yetkilileri, ilçelerde bayilik vermeye devam etiklerini söylüyorlar.

İşte Akdeniz ve Ege sahillerindeki tatil yörelerinde en çok satılan elektrikli bisiklet ve scooter markaları…

STmax

STmax elektrikli bisikletleri, Denizlili ipsan iplik’in de sahibi olan ST Grup tarafından ithal ediliyor. Artan yakıt fiyatlarının insanları daha az yakıt tüketen ve daha ekonomik araçlara yönlendirdiğini düşünen grup, çevre dostu elektrikli bisikletleri ithal etmeye başlamış. ST Grup yöneticileri, pratikliği, sağlıklı ve kullanışlı olması nedeniyle elektrikli bisikletlerin trafik sorununa en iyi çözüm olduğunu savunuyor.

  Gelir getirici orman yetiştirmekFirmanın ithal ettiği elektrikli bisiklet ve scooter’lar arasında, Dora 1200, Kobra 1500, Milan 1200, Star 1000, Zwd 406L, GF 950 ve Neo modelleri bulunuyor. Firma, yakında Viva 1200 modelini de ithal etmeye hazırlanıyor.

stmax fiyatlari

Bisan

1963 yılında İzmir’de bisiklet üretmek üzere kurulan Bisan’ın 10 farklı elektrikli scooter modeli bulunuyor. Bisan’ın Troy, Rider, Sysus, Nysa, Sardes, Jas-per, Cross, Metro-Bis ve Ergo-Bis model elektrikli scooter’ları var. Ürünlerin fiyatları bin 500 ile 7 bin TL arasında değişiyor. Bisan’ın Türkiye’nin hemen her şehrinde bayisini bulmanız mümkün.

bisan fiyatlari

ARORA

Adanalı Ünverdi Iç-Dış Ticaret “Arora” markalı ürünleri ithal ediyor. Elektrikli bisiklet, scooter ve motosiklet sektöründe faaliyet gösteren firma üretim de yapıyor. Arora markasının 13 farklı modeli bulunuyor.

JNW 01, AR 1500 Herkul, AR 1200 DQT-2 Gezgin, Ar 800-60, YLS 08 250, BL 07 Z 250, JNW 04, YS ET 006, TDR 601 SZ 250, TDR 602 SZ 250 ve ARO 9Z 250 modelleri bulunan markanın, bu yılki modeli ise BLW 03.

arora fiyatlari

APACHI

Apachi marka elektrikli bisikletleri, AntalyalI Işıldar Şirketler Grubu ithal ediyor. Apachi markasının, Bike Bambi, E-Scooter, Cat Apachi ve Işıldar Apachi Jet adında çeşitli modelleri bulunuyor. Bayileri kanılıyla satış yapan firma, tüm kredi kartlarına da 36 ay taksit imkanı sunuyor. Türkiye’nin hemen her şehrinde bayisi bulunan marka ilçeler için de bayilik veriyor. Bayi olmak için firmanın internet sitesinden form doldurmanız mümkün.

apachi fiyatlari

MONDIAL

Mondial marka e-scooter’ları Uğur Motorlu Araçlar tarafından Nazilli’de üretiliyor. Markanın, E-Mon Classic, E-Mon Derrace, E-Mon Mocha, E-Mon Revenge ve E-Mon Trans modelleri bulunuyor.

Elektrikli scooter fiyatları bin 900 ile 2 bin TL arasında değişen marka, anlaşmalı kredi kartlarına 12 taksit yapıyor. Türkiye’nin hemen her şehrinde bayisi bulunan firmanın internet sitesinden bayi olmak için başvurmanız mümkün.

modial fiyatlari

Bülent Ekimci / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir