Gıda ve Restoran Bayilikleri

Elite Naturel Bayililer Veriyor

Elite Naturel bayiliği alarak meyve suyu dağıtım ve pazarlama alanında kendi işinizi kurma fırsatını yakalayın.

2002’de taze üzüm suyunu cam şişelerde piyasaya sunarak organik ürünler pazarına adım atan Ankaralı Elite Naturel, ürün yelpazesini sürekli geliştiriyor. Üretim tesisleri Ankara’da Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. Ürünleri Türkiye genelindeki ulusal ve yerel marketlerde satılıyor. Şirket aynı zamanda bayilikler de veriyor.

Meyve Sularımız – Meyve sularımız direkt meyveden sıkılmaktadır ve sadece %100 taze meyveden oluşur. Direkt meyveden sıkılma işlemi Amerika ve Avrupa’da NFC ( Not From Concentrate ) olarak bilinmekte olunup , sağlık ve de kaliteye önem veren tüketiciler tarafından özellikle meyve suyu alirken aranan bir özelliktir. Konsantreden sulandırılarak elde edilmediğinden meyvenin öz suyunu ve aromasını içerir. Yani meyvenin kendisidir. Üstün teknolojimiz sayesinde, urunlerimiz ilk günkü tazeliğini besin degerlerini kaybetmeden 18 ay korur. Meyve sularımız tıpkı evde sıkılmış meyve suları gibi katkısızdır ancak ürunlerimizin evde sıkılan meyve sularından belki de en buyuk farkı, kullanılan meyvelerin sertifikalı organik meyveler olmasıdır.

Ne yazık ki günümüzde (ülkemizde) yetiştirilen meyve ve sebzelerde insan sağlığına tehlikeli olacak boyutta pestisit yani tarım ilacı kalıntıları bulunmaktadır. Bu kalıntılar yediğimiz besinler ile vucudumuza girer ve sağlığımızı bozan hastalıklara davetiye çıkarırlar. Elite Naturel meyveleri ise Türkiye’nin dört bir yanında bulunan, hormon ve kimyasal tarim ilaci kullanmayan 5020 çiftçimizden gelir dolayısıyla insan sağlığına zararlı kalıntılar içermezler. Seçtiğimiz meyvelerin bir başka özelliği sağlık fonksiyonlari acisindan az bulunan ozeliklere sahip olmalaridir. Geniş ürün yelpazemiz arasında bulunan %100 doğal ve sertifikalı organik nar, üzüm, karadut, Yabanmersini, incir , karpuz gibi meyveler , bilim cevrelerince cok Guclu antioksidan kaynagi olarak nitelendirilmektedir. Ürünlerimiz uluslararası ekolojik tarım normlarına uygun olarak üretilmekte ve uluslararası Alman kuruluşu BCS Öko Garantie tarafından kontrolleri periyodik aralıklarla yapılarak sertifikalanmaktadır.

Bahçeler ve Çiftçilerimiz- Bilindiği gibi organik Tarım; üretimde kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Bir bahçenin organik hale gelmesi 5 sene gibi uzun bir zaman almaktadır. Bahçelerimiz her sene uluslarası kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Bütün bu süre zarfında her türlü konuda çiftçilerimizi desteklemekte ve Türkiye’de organik tarım yapılan bahçe sayısının artmasına katkıda bulunmaktayız. Turkiye genelinde toplam 50,000,000 m2 organik tarım alanımız ve alım yaptığımız 5020 adette çiftçimiz bulunmaktadır. Ortalama bir aileyi 5 kisi alirsak yaklasik 20,000 kisiye istihdam sağlamaktayız.

Yurtdışında Elite Naturel – Elite Naturel meyvesuları gerek Türkiye’nin ilk sertifikalı Organik meyve sulari olmasi, gerek direkt meyveden sikma teknigi ile uretilmesi gerekse benzersiz, saglik acisindan fonksiyonel meyvelerden olusan urun gami ile dunyanin sayili firmalarindan biri haline gelmistir. Ürünlerimiz üstün kalitesiyle , kendi markalariyla ambalajlanmış olarak ABD, Kanada,Avustralya, Japonya, İngiltere, Almanya, İsviçre, Avusturya, BAE, , Çin,Rusya, Guney Kore gibi Elit ve rekabetci pazarlarda kendine bir Türk markası olarak yer bulmuştur.

Hedefimiz – Elite naturelin misyonu Turkiyede ve dunyada organik meyve suyunun faydalarinin yayginlasmasini saglamak ve yarinlara yasanilabilir bir dunya birakmaktir. Ekolojik dengenin hizla bozulmaya basladigi gunumuzde dogaya saygili ve insanliga deger katabilecek organik meyve suyu uretimine katkida bulunmak ve tum dunyada bu konuyla ilgili cigir acmak oncelikli hedeflerimiz arasindadir.

Neden Elite?

Çünkü çevreye ve size değer veriyoruz

Meyve sularımız direkt meyveden sıkılmaktadır (NFC) ve sadece %100 taze meyveden oluşur.

Konsantreden sulandırılarak elde edilmediğinden meyvenin öz suyunu ve aromasını içerir. Yani meyvenin kendisidir.

İnsan sağlığına verdiğimiz önem çerçevesinde tamamen doğal, koruyucu, renklendirici, asit, kafein gibi zararlı katkı maddeleri içermeyen meyve suları ile damak zevkine olduğu kadar sağlığına da düşkün tüketicilere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Üstün İtalyan teknolojisi sayesinde besin değerleri meyvedeki gibi aynen korunuyor ve ilk günkü tazeliğini 18 ay garanti ediyoruz.

İnsan sağlığına ve doğal hayata verdiğimiz önem neticesinde, en sağlıklı ambalaj olan cam ambalajı ve alüminyum kapağı tercih ediyoruz.

Direkt meyveden sıkma olduğu için çekirdek ve meyve lifleri ürünün içerisinde kalıyor.

Dünya tercihiyiz. Dünyanın en önemli 30 ülkesinde ürünlerimizi bulabilirsiniz.

Lezzetin yanında sağlığınıza faydalı yüksek antioksidan içeren fonksiyonel ürünler üretiyoruz

Elite Naturel olarak üretim ve tüketici sağlığını koruma politikamız çerçevesinde organik üretim şeklini uyguluyoruz.

Bilindiği gibi organik tarım; üretimde kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir.

İnovasyon

Öncü değerler – Bu inovasyonların ve fonksiyonel sağlıklı ürünlerin çıkış noktası ise ARGE bölümümüzdür. Arge departmanımız, her türlü yeniliğe açık, sürekli araştırma ve geliştirme vizyonu izlemektedir. Aynı zamanda her açıdan pazar araştırması yaparak da ,dünya pazarında olmayan, keşfedilmemiş, insan sağlığı açısından yararlı , doğal ürünlerin çalışmasını yapmaktadır. Duyusal, kimyasal, analitik ve mikrobiyolojik yöntemlerle meyve suyunda farklı analizlerin incelenebildiği bu laboratuvarda ; modern teknoloji ve yüksek kapasite ile hassas analizler yapılabilmektedir. Arge laboratuvarımiz çok gelişmiş cihazlara sahiptır . Bu cihazlar sayesinde meyvelerin fiziksel ve organik özellikleri masaya yatırılır. Çeşitlerine göre sınıflandırılır, bölgelere göre farklılıkları irdelenir. Yaptırılan pestisit ve ağır metal analizleri ile meyvelerde kalıntı olup olmadığı tespit edilir. Her meyvenin parmak izleri çıkartılarak dosyalanır. Geliştirilmesi düşünülen ürünlerin testleri yapılır, pazara uygunlukları araştırılır. Yapılan yatırımlar neticesinde Arge laboratuvarımız kısa bir süre sonra Turkak tarafindan akredite bir laboratuvar olarak sektördeki diğer firmalara hizmet verecek bir bünyeye kavuşmaktadır. Elite Naturel olarak bu konuda da öncülüğümüzü devam ettirmekteyiz.

Üretim

Meyve İşleme ve Aseptik Dolum – Bahçelerden özenle toplanarak kamyonlarla farbikaya getirilen meyveler kalite kontrol sorumlularımız tarafından kontrol edilerek uygun bulundukları takdirde meyve işleme ünitemize alınırlar. Meyve işleme ünitesindeki işlemlerden sonra kabuğundan ve saplarından ayrılan meyve parçaları, çekirdekleriyle beraber bir tankta toplanır ve presleme ünitesine gönderilir. Presleme sonucu saf meyve suyu elde edilir. Elde edilen saf meyve suyu, tamamen kapali bir ortamda aseptik dolum denilen özel bir teknikle hava almayacak şekilde aseptik torbalara doldurulur. Burada meyve suyu hızlı bir şekilde ısıtılıp yine hızlı bir şekilde soğutulur. Sterilizasyon adı verilen bu ısıl işlem sonucu üründe bozulmaya neden olabilecek mikroorganizmalar yok edilmiş olur ve ürünümüze hiçbir koruyucu koymadan besin degerleri korunarak 18 ay raf ömrünü kazandırmış oluruz. Her işlenen meyveye farklı bir parti numarası verilerek meyve sularinin kunyesi olusturulur ve tam izlenebilirlik saglanir.

Meyve Suyu Şişeleme ve Paketleme – Aseptik torbalar açılarak ürün hazırlama tankına meyvesulari transfer edilir. Bu tanktan kalite kontrol birimine verilen numune laboratuarda yapılan analizler neticesinde onaylandığı takdirde ürünün pastörizasyon ünitesine gönderilmesi kararı verilir. Dolum ünitesine gelen boş şişeler önce bir buhar tünelinden geçerek ön sterilizasyona tabi tutulur. Sonra 90-95ºC’deki suyla yıkanan şişelere 95 ºC’de pastörize olmuş meyve suyu doldurulur. Dolum esnasinda vakum uygulamasi ile sisenin icindeki hava alinir ve sıcak olarak şişeye dolumu gerçekleştirilen meyve suyu hemen kapatılır. Sonrasinda soğuması için soğutma tüneline gönderilir. Soğutulmuş şişeler kurutma fanlarından geçirilerek etiketleme ünitesine alınır. Her ülke için farklı olarak tasarlanmış olan etiketlerle etiketlenen ürünler son kullanım tarihi ve parti numarasının kapaklara basılması için tarihleme ünitesine alınır.

Burada kullandığımız parti numarası aynı zamanda bizim izlenebilirlik numaramızdır. Şişe üzerindeki parti numarasından o meyve suyunun yapıldığı meyvenin hangi bölgede, hangi yetiştirici tarafından yetiştirildiğinden, hangi gün üretiminin yapılıp ve nereye sevkiyat edildiğine kadar tüm bilgilere ulaşılabilir. Tarihlenen ürünler paketlendikten sonra paletlere konularak sevkiyata hazır hale getirilir. Üretimi yapılan ürünlerden 2’şer adet numune numune odasında raf ömrü (18 ay) bitene kadar muhafaza edilir. Bu sayede 18 ay boyunca ürün kontrol altında tutulur.Aynı zamanda üretimden alınan diğer numuneler 30ºC’lik sıcak odada 10 gün bekletilerek ticari sterilite kontrolü sağlanır. Bu 10 günlük süreç boyunca üründe herhangi bir problem oluşmaz ise bu ürünün piyasaya çıkarılma onayı Kalite Kontrol birimi tarafından verilir. Sevk onayı verilen ürünler sevk edilecek araçların temizlik kontrolleri yapıldıktan sonra araçlara yüklenerek istenilen yerlere gönderilir.

Adres ve iletişim bilgileri

Elite Naturel Organik Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Mustafa Kemal Mah. 2159 Sok. 6/8
Soğütözü – Çankaya, Ankara 06520
Tel: +90 312 219 80 95
Faks: +90 312 219 80 93
E-mail: info@elitenaturel.com.tr
www.elitenaturel.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu