Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Emekliler İçin Çamaşır Yıkama Kabinleri İşi

Emekliler İçin Çamaşır Yıkama Kabinleri İşiÇAMAŞIR YIKAMA KABİNLERİ

camasir yikama kabiniPansiyon, öğrenci konutları, butik oteller, restoranlar, kafeler, yurtlar, hatta büyük oteller… Batıda birçok örneği var. Köşe başındaki “laundry service cafe”lerin sayısı da giderek artıyor. Hem çamaşırlarınızı götürüp yıkıyorsunuz hem de aynı mekânın uzantısı olan kafede oturup çayınızı yudumIuyorsunuz.
Bu işin daha profesyonelleşmiş fabrikasyon örnekleri de var. Maliyet düşürme amacıyla bazı işlerin taşeron işletmelere verildiği günümüzde otelcilik diliyle “house keeping” olarak bilinen servisin bir diğer ayağı da çamaşırhane hizmetleri. Her gün yapılması gereken çamaşır ve tekstil yıkama hizmeti için artık geniş çaplı personel istihdamı gerekmiyor. Bu tür işler emeklilerin kurduğu işletmelere havale ediliyor.

Konuyu geniş çaplı tutmak isteyenler için endüstriyel kuru temizleme bölümünü de ilave etmek mümkün. İşletmelerde çalışanlar ise tamamen emeklilerden oluşuyor. Dolaysıyla emekli için hem patronluk hem de tam gün çalışma olanağı var. Kadın emekliler ise yarı zamanlı çalışabiliyor. Ülkemizde henüz fazla örneği olmayan cazip bir iş.

  Adapazarı’nda Evlere Nikâh Şekeri İşi Veren FirmalarYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İndir Kazan Uygulaması Ek Gelir İmkanı Sunuyor

Evde, işte veya okulda artık her yerde para kazanmak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir