Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Emeklilere Fason Düğmecilik İşi

FASON DÜĞMECİLİK

fason dugmecilikBatıda, özellikle de Fransa’da başlı başına bir meslek haline gelen bir iş. Fransızca’da ‘boutonniere’ (butonyer) adı verilen kişiler özel bir makineyle hem ilik açıyor, hem de otomatik seri düğme dikiyor.

Çoğu Japon malı olan nitelikli fakat basit makinelerle sıradan bir emeklinin yapabileceği kazançlı bir projeden bahsediyoruz. Tekstil piyasasının kalbinde açılacak küçük bir işlikte parça başına ücret alarak iyi paralar kazanmanız mümkün.Tek makineyle çalışmak ya da çok sayıda emekli çalıştırarak işi büyütmek de düşünülebilir. Ustalıktan çok dikkat isteyen bir uğraşı. Bizde ‘ilikçi’ adı verilen bu işe ek olarak başka fason imalat makinelerini de envantere alma imkânı var.

Yine ‘boutonniere’ olarak anılan bir başka meslek ise erkek ve kadın giyiminde yakalara takılan çiçek, mendil ya da diğer takı materyalini imal etmek. Daha çok davet, nişan ve düğünlerde gerekli olan malzemeler doğal maddelerden üretiliyor. Bayi toplantılarında özel yaka iğneleri yapmak ise bu işin bir başka türü. Son örnek henüz Türkiye’de yok.

Bir Yorum

  1. Kendi boş zamanlarınızı değerlendirerek ister yarı zamanlı ister tam zamanlı olarak evinizden de çalışabileceğiniz bir iş arıyorsanız arayın randevu için: 0539 283 83 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu