Başarılı Girişimcilik

En başarılı 10 genç aranıyor

JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışmasına adaylık süreci başladı. Kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, uluslararası düzeydeki TOYP Ödülünü kazanıyorlar.

JCI (Junior Chamber International) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 22 yıldır hayata geçirilen ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan başarılı gençlerin çalışmalarını görünür kılmayı hedefliyor. Kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, her yıl kasım ayında düzenlenen TOYP Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ olarak seçiliyor ve uluslararası düzeydeki TOYP Ödülü’nü kazanıyorlar. Bu yıl da alanında uzman jüri komitesi tarafından belirlenecek olan 10 başarılı genç, başarılarını ayrıca uluslararası platforma, ‘TOYP Dünya Finali’ne taşıma şansına sahip olacak.

Bugüne kadar Türkiye’den 11 kişi aynca TOYP Dünya Birincisi ödülüne layık görüldü. 18 yaşından büyük, 40 yaşından gün almamış, TC vatandaşı olan herkes yarışmaya katılabiliyor. TOYP 2016 yılı başvurulan 1 Eylül’de sonlanacak. Detaylı bilgi ve başvuru için www.toyp.org.tr ve basvuru@ toyp.org.tr internet sitelerine bakılabilir.

Yarışmanın 10 kategorisi

1 İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik

2 Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi

3 Bilimsel Önderlik

4 Kültürel Başarı

5 Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik

6 İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı

7 İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet

8 Fen ve Teknik Gelişme

9 Kişisel Başarı

10 Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

Mutlubiev’e melek geldi

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından GBA yatırımcıları (Galata Business Angels), evlere ve işyerlerine temizlik hizmeti sunan online platform Mutlubiev’e ilk ve ikinci turda toplam 290 bin TL’lik yatırım yaptı. Böylece bundan 1,5 yıl önce Tayga Baltacıoğlu, Çağlar Gökçe ve Barbaros Demirtaş tarafından kurulan şirket, ilk turdaki yatırım ile birlikte toplam 570 bin TL’lik yatırım toplamış oldu. İlk turda GBA yatırımcılarından 2 miiyön TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 160 bin TL yatırım alan şirket, GBA’nın da içerisinde yer aldığı ikinci turda 5 milyon TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 410 bin TL yatırım aldı. Böylece toplamda 5,4 milyon TL’lik şirket değerine ulaştı. İkinci turda yatırımcılar arasına dahil olan Doğan Yalçındağ ise 280 bin TL yatırım yaptı.

Şu an için sekiz kişilik bir ofis takımı, 70’in üzerinde bireysel temizlik profesyoneli ve 15’ten fazla temizlik firmasıyla birlikte İstanbul ve Bodrum’da hizmet veren Mutlubiev’in müşteri portföyü ise 10 bine yaklaşmış durumda. Yaz aylarında Bodrum’da hizmet vermeye başlayan şirketin 2016-2017 hedefi ise pazar lideri konumuna yükselmek

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu