Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

En çok aranan sözcük: Türkiye’de iş kurmak

Dünyanın önde gelen dijital pazarlama platformlarından olan SEMrush tarafından tüm dünyada küçük ve orta ölçekli şirket kurmak isteyenlere yönelik olarak gerçekleştirilen analizde, toplam 195 ülke arasında en çok Türkiye’de iş kurmak teriminin merak edildiği ortaya çıktı. Türkiye, şirket kurmanın arandığı ülkeler arasında ise 41’inci sırada yer aldı.

İş kurmak

Dünyanın önde gelen dijital pazarlama platformlarından olan SEMrush tarafından tüm dünyada küçük ve orta ölçekli şirket kurmak isteyenlere yönelik olarak gerçekleştirilen analizde, ülkelere göre “iş kurmak” terimini incelendi. Türkiye, “iş kurmak” için aranan ülkeler arasında yükselişe geçerek, ilk 50 ülke arasında yer aldı.

En çok aranan sözcük: Türkiye’de iş kurmak

SEMrush online pazarlama araçlarını kullanılarak yapılan analizde, son bir yıl içinde “Nasıl şirket kurarım?” ve “iş kurmak” kelimeleri ülke aramalarına göre tarandı. SEMrush Türkiye Ve Ortadoğu Bölgesi Kurumsal iletişim Direktörü Adam Zeidan, 195 ülkeden yapılan aramalarda Türkiye’nin öne çıkmasının dikkat çekici olduğunu vurgulayarak,

“Tüm dünyada iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle internette araştırma yapıyorlar. Fırsat görülen ve güvenilen ülkelerde şirket kurma aramalarının artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Türkiye’nin iş kurmak için tüm dünyadan yapılan aramalarda 4l’inci sırada yer alması yabancı yatırımın ilgisine işaret ediyor” dedi.

Global pazar analizi

KOBİ’leri güncel ve en yeni dijital pazarlama araçlarıyla desteklemenin sürdürülebilir ekonomik büyüme için şart olduğuna dikkat çeken Zeidan, “Yerleşik bir rekabet analizi kabiliyetine sahip olan SEO araçları, KOBİ’lere Türkiye’de yeni pazar fırsatları yakalayabilmeleri için global pazar analizlerine ve ücretsiz online pazarlamacılara daha hızlı ve daha doğru bir şekilde tepki vermelerini sağlayan bir iş rutini kazandıracak” dedi. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde hazırlanan Türkiye’de KOBİ’lere yönelik inceleme başlıklı raporda da KOBİ’lerin Türk ekonomisinde çok önemli bir rol oynadığına işaret ediliyor. KOBİ’ler, tüm işletmelerin yüzde 91,9‘ini, toplam istihdamın yüzde 78’ini, GSYİH’nın yüzde 55’ini ve toplam yatırımın yüzde 50’sini oluşturuyor.

10 bin ajansa hizmet veriyor

Bütünlüklü bir dijital pazarlama platformu olan SEMrush, Dünya çapında 3 milyondan fazla pazarlama uzmanı ve 10 binden fazla ajansa hizmet veriyor. Verdikleri hizmetlerin güçlü bir rakip analiz aracı olmasının yanı sıra, şirketlerin web sitesi denetimi ve marka takip araçları gibi kendi online varlıklarım optimize etmelerine de yardımcı olacak .özellikler sunduklarım kaydeden Zeidan, 2008 yılında kurulan ve genel merkezi ABD Philadelphia’da bulunan şirketin isminin de dijital pazarlamanın değişen hızını temsil etmek için İngilizce “acele” kelimesinin kombinasyonu ve “Search Engine Marketing’m kısaltmasından geldiğini kaydetti.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu