Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

En İdeal Babalar Günü Hediyesi

Teknoloji meraklısı, spor tutkunu ya da kitap kurdu… Babanızın ilgi alanına göre bir hediye mutlaka var. Bu pazar onu mutlu etmek için 10 popüler ‘baba armağanından’ birini seçin

Maç biletleri
Lig bitmiş olsa da, babaya alınabilecek en iyi hediyelerden biri kombine. Çok pahalı gelirse, yazın düzenlenen ilgisini çekecek herhangi bir maça bilet alabilirsiniz. Tenis, basketbol, at yarışı gibi seçenekler arasından birini seçin. Mesela 9 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenecek Fight Code kick box’tan hoşlanan babalara eğlenceli gelebilir. Biletler 20-50 TL arası.

İyi bir yemek
Midesine düşkün bir babaya, iyi bir yemekten güzel hediye olmaz. Harika bir et restoranı ya da deniz kıyısında bir balıkçıdan rezervasyon yaptırın. Hesabı dert etmeden lezzetli bir ziyafet çeksin.

Teknoloji delisi
Bundan yıllar önce bir kart yazıp Babalar Günü’nü kutlamak kabul edilebilirdi. Ama teknoloji çağında etrafımız heyecan verici oyuncaklarla dolu. Babanıza bu yıl alabileceğiniz en iyi hediyelerden biri de elbette dijital dünyadan gelecek. Bütçeniz elveriyorsa, iPad, iPhone, daha ekonomik tercih ediyorsanız bir mp3 çalar, hesaplı bir smartphone, LCD ekranlar, laptop aksesuarları, DVD player’lar 19 Haziran’ın en popüler seçenekleri.

Mangal klasiği
Babaların ailedeki en önemli görevlerinden biri iyi mangal yapmaktır. Mangal günü özenilir, uzun uzun hazırlık yapılır. İyi bir mangal seti hem işini kolaylaştıracak, hem de yaz boyunca en sevdiği oyuncak olacaktır. Ta ki önümüzdeki sene yeni, daha muhteşem bir modelle güncelleyene kadar.

Kişiselleştirin
Üzerinizde ikinizin resmi olan bir tişört, onu için yaptırdığınız bir kahve bardağı, ellerinizle çekip montajladığınız bir video ya da onun doğduğu günün gazetelerinin birinci sayfalarından bir derleme. İnce ince düşünülmüş kişisel hediyeler Babalar Günü’nü kutlamanın en güzel yolu.

Olta takımı
Hobisi balık tutmak olmasa da, bir olta takımıyla hayatına yeni bir heyecan katabilrsiniz. Hem bu birlikte zaman geçirebileceğiniz bir aktiviteye de dönüşebilir.

Şerefine bir kadeh
Bazen stresli bir günün yorgunluğunu iyi bir kadeh içkiden daha iyi hiçbir şey alamaz. Babanızın seviyorsa, içki dolabına bonkör bir katkıda bulunun. Bir şişe viski ya da şaraba meraklıysa iddialı bir şarap hediye edin.

Geleneksel hediye: kitap
Babanızın ilgilendiği alanda yazılmış bir kitap mutlaka var. Ya da son çıkan romanlardan merak edip okumak istediği ama bir türlü bir kitapçıya uğrayamadığını biliyorsunuz. Kitap bir klasiktir. İçine güzel bir notla, kütüphanesindeki koleksiyonuna hep sizi hatırlatacak bir parça eklersiniz.

Spor eşyaları
Babanız hayatı boyunca futbolcu olmak isteyip 30’lu yaşlarında bu sevdadan vazgeçti. Belki de form tutmak için tenise başladı ya da ne zamandır golf oynamak istiyor. Spor malzemeleri şık ve keyifli hediyelerdir. Üstelik form tutmaya hemen başlaması için de iyi bir fırsat olur.

Bahçe malzemeleri
Özellikle emekli bir babanız varsa, evinizin avuçiçi kadar bahçesi ya da yazlık evinizin önündeki domates biber için bahçe malzemeleri en keyifli hediyelerdendir. Çim biçme makinesi alacak kadar abartmasanız da, çapalar, tırmıklar, mini küreklerden oluşan bir set hoşuna gidecektir.

***********************************
Dijital babalara

Toshiba Canvio USB 3.0 External Hard Drive
Hafif ve kullanışlı. Arşivleri küçük hafıza kartlarına göre fazla üst düzey olan babalar için ideal. Transfer hızı da süper. 139 dolara Toshiba ve teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz.

Zoom H1 portatİf
Eğer babanızın müzikle ilgisi varsa bu kayıt cihazı onun için harika bir hediye. Stereo mikrofonu her türlü sesi kusursuz kaydediyor. WAV ve MP3 formatlarını destekliyor. Ses kalitesi de kristal gibi. Fiyatı 100 dolar.

Contour HD kamera
Başa bir kasket yardımıyla takılabilen Contour, ellerini kullanmadan görüntü kaydetmeye olanak sağlıyor. Seyahatlerini kaydetmeyi seven ya da macera düşkünü babaların hoşuna gidecek bu kameranın önündeki lazer düzeneği görüntülenen noktayı işaret ediyor. Böylece vizör kullanmadan kadraj sorunu da halloluyor. Pil ömrü 4 saat. Teknoloji mağazalarında ya da amazon.com’da 249.99 dolara bulabilirsiniz.

Casio Edifice
Casio Edifice’in EFA serisinin kesinliği ve hassasiyeti karşısında şaşkına dönebilirsiniz. Saniyenin binde birini ölçen kronometresi, 100 metre altına kadar suya ve basınca dayanıklılığı bu saati diğerlerinden ayırıyor. Casio satış noktalarında özelliklerine göre 187 dolardan başlıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu