Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / En Yaratıcı Genç Girişimciler Yarışması Başlıyor

En Yaratıcı Genç Girişimciler Yarışması BaşlıyorTürkiyenin En Başarılı Girişimcileri Aranıyor

JCI Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) – Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2012” Türk Telekom ana sponsorluğunda ve Para dergisinin katkılarıyla başlıyor.
Junior Chamber International’ın her yıl dünya çapında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) – Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2012 çalışmaları yine Türk Telekom ana sponsorluğunda ve Para dergisinin katkıları ile başladı. JCI Kadıköy Şubesi tarafından düzenlenen yarışmada her yıl Türkiye’nin en yaratıcı üç girişimcisi seçiliyor. Dünya finalinde katılımcı ülkelerin finalistleri ile yer aldığı yarışmada dünyanın en yaratıcı üç girişimcisi seçilerek uluslararası iş dünyasına lanse ediliyor.
CYEA Türkiye etabında jüri olarak geçtiğimiz senelerde iş dünyasının önde gelen isimleri yer almıştı. Bu yıl yine başarılarıyla örnek oluşturan önemli isimler genç girişimcilerin çalışmalarını değerlendirecek.

Yarışma ile ilgili bilgi veren JCI Türkiye Başkanı Volkan Öztürk, “Türkiye girişimcilik ruhunun ve genç nüfusun ekonomiye büyük güç kattığı dinamik bir ülke. JCI’ın global programlarında pek çok birinciliğe sahip. Hedefimiz Yaratıcı Genç Girişimci yarışmasında da Türkiye’ye dünya çapında birincilik kazandırmak. CYEA girişimcilere kendilerini tanıtma, iş çevrelerinde destek elde etme ve işlerini büyütme imkânı sunuyor. Girişimciler JCI’ın 115 ülkedeki 200.000 kişilik ağından yararlanmanın yanı sıra CYEA’nın tanıtım fırsatlarından da işlerine önemli katkılar sağlıyor.” dedi.

Yarışmaya başvurmak isteyen girişimciler http://www.cyeaturkey.org/ web sitesinden gelişmeleri takip edebilecekler. Finalistler Haziran ayında düzenlenecek olan ödül töreni ile kamuoyuna duyurulacak.

  Yoyo Araç Paylaşım İşi (car sharing)Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir