Emlak Bayilikleri

ERA Türkiye Bayiliği İle Gayrimenkul Danışmanlığı Yapın

Gayrimenkul danışmanlığı yapmak isteyenler için Era Türkiye eğitim veriyor ve ofis açmanızı sağlıyor.

Gayrimenkul danışmanlığı şirketi ERA Türkiye, bu yıkı sonuna kadar Türkiye genelinde 55 ofise ulaşmayı planlıyor. Lokasyona göre 20 bin ile 30 bin dolar arasında kurulan ofislere, eğitimden organizasyona kadar pek çok destek sağlanıyor.

Türkiye’de hala sahibinden gayrimenkul satışı yüzde 70 oranında. Oysa ABD’de sahibinden satış oranı yüzde 2’yi geçmiyor. Bu da gayrimenkul danışmanlığı sektörünün Türkiye’de hızla büyüyeceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bu alanda hizmet veren ERA Türkiye, franchise vererek Türkiye’de yeni ofisler açacak. Şu anda sekiz şehirde aktif 33 ofisi bulunan Era Türkiye’nin 2016 sonu hedefi bu sayıyı 55’e çıkarmak.

ERA’nın Avrupa’da yüzde 90 tutundurma oranıyla lider olduğunu söyleyen ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, 2 milyar dolar portföy hacmine sahip olan Reology Grubu bünyesinde yer alan ERA’nın Türkiye’de de büyüyeceğini ifade ediyor.

ERA Turkiye_Yonetim Kurulu Baskani_Can Eksioglu

SERTİFİKA PROGRAMI

Bir ERA ofisi açmak için 20 bin ile 30 bin dolar arasında ilk sermaye yatırımı gerekiyor. Bu rakam kurulacak ofisin lokasyonuna göre daha da yukarılara çıkabiliyor. Franchise giriş bedeli ise 20 bin dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu yıl İstanbul’un Avrupa Yakası ile Bursa, Antalya, Ankara ve İzmir’e öncelik verilecek. Ofislerin ayda 3-4 satış işlemi gerçekleştirmesi hedefleniyor. Can Ekşioğlu, satış yapılan gayrimenkuller üzerinden alınan komisyona göre bir ofisin minimum 12 bin TL satış hacmi hedeflemesi gerektiğini belirtiyor. Royalty bedeli olarak satıştan yüzde 6 alınıyor. Yüzde 3 de reklam katılım fonu bulunuyor. Ekşioğlu, franchise ofislere eğitim, organizasyon, toplantı ve teknoloji desteği sağladıklarının da altını çiziyor.

Her türlü ekonomik değişikliğe karşı gelişimi artırmak ve ‘kaliteli yatırım danışmanlığı’ algısını oluşturmak için eğitime büyük önem verdiklerini belirten Can Ekşioğlu, gayrimenkul sektöründe kaliteli, eğitimli ve profesyonel kadroların yetiştirilmesi amacıyla kurslar da açtıklannı ekliyor. Bu anlamda Türkiye’deki ilk gayrimenkul akademisi açılarak, ‘Emlak Reklam ve Araştırma Kursu’ adıyla üç farklı MEB onaylı sertifika programı eğitimi veriliyor. Kurstan başanyla mezun olan kursiyerler MEB onaylı sertifikalarını almalarının haricinde gayrimenkul sektöründe kurumsal marka çatısı altında çalışma imkanına da kavuşuyor.

EMLAK YASASI BEKLENİYOR

Bu doğrultuda Microsoft ve Findeks ile bir anlaşmaya imza atıldı. Microsoft ile yapılan işbirliği sayesinde bundan böyle ERA Gayrimenkul danışmanla-n ofise gitmeden tüm işlerini mobil cihazlardan yürütebilecek. Sektörde bir ilk olan Findeks işbirliği ile ise ilk defa kiracı ve alıcının kredi notlan satım ve kiralamayı gerçekleştiren tarafla paylaşılacak. Kredi notları, risk raporu ve çek raporu gibi önemli ürünlere sahip olan Findeks’in sağladığı avantajlardan en büyüğü, alıcı ve kiracının bundan önce tüm borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisinin, onayı olduğu takdirde karşı tarafla paylaşılması.

Can Ekşioğlu, gayrimenkul sektörüne standart getirecek olan Emlak Komisyonculuğu Yasası’mn çıkmasını umutla beklediklerini söylüyor. Ekşioğlu, Türkiye’de yıllık 150 milyar dolarlık bir gayrimenkul işlem hacminin söz konusu olduğunu belirterek, bu paralelde 6 milyar dolarlık bir hizmet bedeli pazarı bulunduğunu ifade ediyor. Pazarın çok büyük olmasının özellikle bu işi bir işletim sistemiyle yapmak isteyenler için fırsat yarattığını belirten Ekşioğlu, bu fırsatın doğru şekilde işlerlik kazanabilmesi için de acil olarak Kentsel Dönüşüm Yasası’nın çıkmasını beklediklerinin altını çiziyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Bu yıl İstanbul’un Avrupa Yakası ile Bursa, Antalya, Ankara ve İzmir’e öncelik verilecek.

İlk sermaye: 20 bin ile 30 bin dolar arasında.

Ciro hedefi: Aylık minimum 12 bin TL satış hacmi gerçekleştirmesi gerekiyor.

Başvuru için: 444 93 72 ya da info@eraturkiye.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu