Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Erkek girişiminden bebek sitesi çıktı

Erkek girişiminden bebek sitesi çıktıErkek girişiminden bebek sitesi çıktı

Anne, baba ve çocuklara yönelik kurulan Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü unnada.com, 2015 yılında 100 milyon TL ciro hedefine koşuyor. Endeavor Global yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan Haldun Uraz Boralılar ve Göktuğ Okan Oğuz, bugün günlük 50 bin kullanıcıya ulaştıklarını söylüyor.

unnado.com, 2010 yılının Haziran ayında kurulmuş, anne, baba ve çocuklara yönelik ilk özel alışveriş kulübü. Yüzde 90’a varan indirimler ile anne, bebek ve çocuk ürünlerinin dönemsel satışını gerçekleştiriyor, unnado’da her gün çok sayıda yüksek indirimli kampanya kendine yer buluyor. Her gün farklı bir ürün, her gün sabah aynı anda e-mail ile müşterilere haber veriliyor.

unnado, Haldun Uraz Boralılar ve Göktuğ Okan Oğuz tarafından kuruldu. İki yılda 50 kişilik bir şirket haline geldiler. Şu anda unnado.com’a her gün 50 bine yakın kişi girerek alışveriş yapıyor.

İş fikrinin, etraflarındaki insanları gözlemleyerek geliştiğini söyleyen Göktuğ Okan Oğuz, “İşi kurmayı planladığımız sıralarda özel alışveriş kulüpleri bir çıkıştaydı ancak kimse bunu bir dikey alanda yapmaya yeltenmemişti. Biz anne, bebek ve çocuk dikeyini çok anlamlı bulduk çünkü düşünürseniz anne ve babalar gerekirse kendilerinden kesip çocuklarına alışveriş yaptıkları gibi, çocukların büyüme hızı dolayısıyla giydikleri her gün değişiyor” diyor.
HEDEF 100 MİLYON TL CİRO

Bu yıl satışlarını geçen yıla göre dört kat büyütmeyi hedeflediklerini belirten Oğuz, şöyle devam ediyor:

“Şu anda geçen yılki cirolarımızı neredeyse ikiye katladık bile. Bu büyümemizi daha da hızlandırmak isteğindeyiz. 2015’de hedefimiz ıoo milyon TL ciro seviyelerine ulaşmak, unnado kapsamında ve dışında mutlaka bir takım girişimlerimiz olacak. Bu alanı hala çok bakir görüyoruz.

Her gün bir sürü işletmeyi bu alanda yatırım yapması için, ürün üretmesi ve ithal etmesi için ikna etmeye çalışıyoruz.”

  Midye Çiftliği Kurmak Para Kazandıran İşler Arasında

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

unnadao.com’un başarısı uluslararası anlamda da dikkat çekici bulunmuş durumda. Zira, hızlı ve güçlü büyüme planlan olan, rekabet üstünlüğü ile icra becerisini bir araya getirebilen, tüm paydaşlarına yüksek katma değer yaratma potaasiyeli sunan şirket ve girişimciler arasından seçilerek Endeavor Global yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye’yi temsilen Endeavor Uluslararası Seçim Panellerine katılacak olan unnado.com kurucuları Göktuğ Okan Oğuz ve Haldun Uraz Boralılar, Türkiye ve dünyadan önde gelen risk sermaye şirketi temsilcileri, girişimcileri ve iş adamları ile tanışma ve şirketlerini değerlendirme fırsatı elde edecek. Uluslararası Seçim Paneli’nde belirlenecek Endeavor Girişimcileri yerel ve uluslararası rehber ağının sunduğu, konuma özel 36 aylık girişimci hizmetleri teknik destek programından faydalanacaklar.

Burcu Tuvay / Ekonomist Dergisi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir