Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Erkekler İçin Özel Teknoloji: Skarp

Erkekler İçin Özel Teknoloji: Skarp2001 yılında lazerli tıraş bıçağı geliştirme fikri ile ortaya çıkan Morgan Gustavsson, o dönemde lazer teknolojisine erişimin zorluğu nedeniyle beklettiği projesini, yıllar süren araştırma ve geliştirme sonucunda bir grup girişimci ile hayata geçirerek lazerli tıraş bıçağı Skarp’ı geliştirdi.

skarp
Cildi tahriş etmeyen ve kesik içinde bırakmayan Skarp, 6061 serisi alüminyumdan üretiliyor. Skarp’ın üretiminde göze de zarar vermeyen düşük enerjili classl lazer kullanılıyor.

Tıraş işlemi, tüm insanların kıllarında bulunan kromoforun uygun dalga boyundaki ışınla kesilmesi ile gerçekleştiriliyor. Skarp gücünü yaklaşık bir ay kullanılabilen, şarj edilebilir bir AAA pilden alıyor. Lazer kullanım ömrü 50 bin saat olan cihazın tanıtım fiyatı 159 dolar, fakat 2016 yılının Mart ayından itibaren 200 dolara satışa sunulacağı belirtiliyor. http://www.skarptechnologies.com/

  Genius GPP-1000 ProjektörYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir