Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Eski Eşyalara Yeni Sahipler Kazandıran Online Platform

Eski Eşyalara Yeni Sahipler Kazandıran Online PlatformKullanılmayan Eşyalara Yeni Sahipler Kazandırmak

Genel Bakış:

Hepimiz evimizde dönem dönem büyük temizlikler yaparız ve “kullanılmayan/atılacak” eşyalar adı altında pek çok gereksiz eşyamız olduğunu görürüz. “Bunları atmazsam evim haber bültenlerindeki çöp evlere dönüşecek” paniğini yaşarken, diğer taraftan çöpe atılacak kadar işlevini kaybetmemiş bu eşyalardan nasıl kurtulacağımız konusunda çözüm arayışına gireriz.

Bu durumda yaşanan çözüm ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş olan Givmo adlı online platform, aslında pek çok girişimciye ilham verebilecek denli yaratıcı ve sosyal sorumluluk sahibi bir yaklaşımın ürünü.
ABD’de kurulan Givmo, istenmeyen eşyalara yeni sahipler kazandırırken aynı zamanda her eşyadan 1 Dolarlık bağış yapan online bir platform.

İhtiyaçlar:

Bu işi yaşadığınız bölge ya da ülkede yapmak istiyorsanız, altyapı olarak güçlü bir online platform kurmanız gerekecektir.

Başarı İçin İpuçları:

Kullanıcılar; istenmeyen bu eşyalarının fotoğraflarını çekip siteye yüklüyorlar. Böylece diğer kullanıcılar da ihtiyaçları olan herhangi bir ürünü aratıp bulabiliyorlar. Bu eşyayı edinmek isteyen kullanıcı, kargo ücretini ödemeyi kabul etmiş sayılıyor. Bunun üzerine gönderici eşyayı paketleyip kargoya veriyor ve eşya, Givmo’nun “alıcı ödemeli” etiketi eşliğinde kapıda ödeme ile alıcıya ulaştırılıyor. Kargo ücretinin kapıda ödenebilmesi sayesinde alıcı, eşyanın kullanım ömrünün halen devam ediyor olması açısından güvence altına alınmış oluyor. Bununla beraber elden çıkarılan her eşya için Givmo anlaşmalı olduğu bir hayır kurumuna 1 Dolar bağış yapıyor. Bu tür sosyal sorumluluk misyonu içeren iş fikirleri, ne kadar kopyalanırsa, anlamı ve insan yaşamına sağladığı fayda o derece artacaktır.

Makale : Ece Burgaz

  Maş Fasulyesi Çiftçilerin Yeni Kazanç Kapısı Olmaya AdayYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir