İş Fikirleri ve İş Kurmak

Eski Lastiklerden Bahçe Saksıları Üretme İş Fikirleri

İş Fikri: Eski Lastikleri Dönüştürerek Üretilen Bahçe Saksıları

Genel Bakış:

Avustralya’da yer alan UBeauty adlı şirket, oldukça yaratıcı bir upcycling (dönüşüm yoluyla eskisinden farklı bir yararlı ürün üretme) girişimine imza attı ve Pakistan’da el yapımı olarak, eski parçalanmış lastiklerden üretilen bahçe saksıları işini kurdu.

İhtiyaçlar:

Upcycling için fikir (neyi dönüştürüp nasıl bir ürün elde edeceksiniz); üretim için atölye ve yetiştirilmiş işçi, bulmanız gerekiyor.

Başarı İçin İpuçları:

UBeauty’nin neler yaptığına bir göz atalım. Tekrar kullanılma şansını yitirmiş lastikler, önceden deri işçiliği yapılan bir atölyede, UBeauty’nin lastik türevi saksılarına dönüştürülüyor. Çelik kısımları ayrılarak geri dönüşüme gönderilir, lastik kısmı ise saksı dönüşümü için biriktirilir. Çeliğin üstünde kalan artıklar da elle kesilerek çelikten ayırılır ve dayanıklı naylon ile parçalar ile dikilir. Saksıyı meydana getiren yüzeyin birleşim yerleri somun ve cıvata ile sağlamlaştırılır. Tamamıyla etik ticaret kurallarına uygun olarak üretilen bu ürünlerin fiyatları 10-75 Avustralya Doları ve online olarak da satılmaktalar. Sizin bir upcycling fikriniz var mı? Upcycling inovasyonları gelecekte daha da önem kazanacak. Çünkü ister uçak koltuğu döşemesi, ister eski lastik olsun dönüşümde ve dünya kaynaklarının gereksiz tüketimini engellemede yaratıcılığın sınırları yok!

Yatırım Yapılacak En İyi İş Fikirleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu