Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Et Balık Kurumu 100 Adet Franchising Verecek

Et Balık Kurumu’nun (EBK), 17 büyük şehirde franchising sistemi ile 100 satış merkezinin açılacağını söyleyen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Et Balık Kurumu’nun Sincan’daki kombinasında incelemelerde bulunan Bakan Eker, şu değerlendirmeyi yaptı: “EBK, bu yıl içinde 17 büyükşehirde, isim hakkının verilmesi suretiyle 100 satış merkezi oluşturulacak. Franchising sistemi ile oluşturulacak satış merkezleri ile ilgili şartlar bir dosya haline getirildi ve bu EBK’dan temin edebilecek. Satış merkezleri 80 metrekare olacak. Amacımız dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımıza, ucuz, sağlıklı ve hijyenik et ve et ürünlerini ulaştırmak. Yeni oluşturulacak mağazaların 50’si İstanbul’da, 20’si Ankara’da, 5’i İzmir’de, 4’ü Bursa’da, 3’ü Kocaeli’de açılacak. Geri kalan kısmı diğer illerde olacak. İsim hakkı ile ilgili koşullar EBK tarafından belirlenecek. Teknik sağlık ve hijyenik şartları yerine getiren ve 80 metrekare dükkanı olan herkesin müracaatta bulunabilecek.”

85 milyon liralık yatırım
Mehdi Eker, EBK’nın 8 kombinasının rehabilite edilmesi ve iyileştirilmesi için 85 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Makine ve ekipmanlarını yeniledik. İyileştirme çalışmalarının ardından Sincan’daki tesis dünyanın en modern tesislerinden biri haline geldi. 675 kişinin çalıştığı Sincan et kombinasına 2009 ve 2010 yıllarında 32 milyon lira yatırım yaptık, bu tesiste günde 200 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvan kesildi.”

EBK bir marka oldu
EBK’nın sahip olduğu marka değeriyle halkı tarafından itibar edilen, ürünleri aranan bir kurum olduğunu anlatan Eker, “Et ürünleri, şarküteri ürünleri itibariyle oldukça iyi marka değeri ve ismi olan bir kuruluş. EBK’nın 33 kalem et ve et ürünü imal etme imkanı var” dedi.  Hürriyet

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu