İş Fikirleri ve İş Kurmak

Etiyopya’ya iskele satan girişimci

Etiyopya’ya iskele satan girişimci

PRATİK İSKELE / KAYSERİ

Kayseri merkezli Pratik İskele, inşaat sektörüne yönelik iskele sistemleri üreten bir şirket. Piyasadaki benzer iskele sistemleri üreten birçok firma gibi onların da standart ürünleri var. Ancak 2007 yılında geliştirdikleri “pratik iskele sistemi”yle rakiplerinden farklı bir özelliğe kavuşmuşlar. Patenti Pratik Iskele’ye ait olan bu sistemi Türkiye’de üreten başka bir firma yok.

Pratik İskele Pazarlama Müdürü Emin Gönen, “Pratik iskelenin piyasadaki mevcut sistemlere göre çeşitli avantajları var. Örneğin daha kısa sürede kurulabiliyor. İskelenin koruma yerleri daha geniş. Duvara dayama aparatları daha güvenli. Uzun ömürlü olduğu için toplam maliyetler dikkate alındığında oldukça ekonomik. Aynı zamanda fazla yer kaplamadan stoklanabiliyor. Çalışma Bakanlığı ve Avrupa Birliği standartlarına uygun” diyor.

Pratik lskele’nin ürünleri cephe sıva ya da boya işlerinden açık hava reklamcılığına, asansör boşluklarından gemi inşasına kadar birçok farklı alanda kullanılıyor. Emin Gönen, 2011’de 8 milyon TL ciro elde ettiklerini, bu yıl ise yüzde 40 artış hedeflediklerini söylüyor.

Şimdiye kadar sadece iç pazara dönük satış yapan Pratik İskele, bu yıl Gürcistan, Mısır ve Etiyopya’ya da pratik iskele sistemi satmaya başlamış. Gönen, başka ülkelerle de ihracat bağlantıları kurduklarını belirtiyor. Bu yılın sonuna kadar Afrika ve Ortadoğu’da yeni ülkelere ihracat başlayabilir.

Pratik Iskele’nin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde iki üretim tesisi bulunuyor. Bu iki fabrikada toplam 60 kişi çalışıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu