İş Fikirleri ve İş Kurmak

Etohumla kendi internet şirketini kurmak

İlki geçen sene gerçekleştirilen Etohum – Özyeğin Üniversitesi Yaz kampının ikincisi 12 Temmuz’da gerçekleştiriliyor. Üniversite öğrencilerine açık olacak kampın sınıf eğitimi 12 Temmuz’da Özyeğin Üniversitesi Altunizade kampüsünde gerçekleşecek. Yaz ayının ilerleyen aylarında kampa katılan öğrenciler, verilen görevleri tamamlamaya çalışacaklar.

İlk kampta olduğu gibi Özyeğin Üniversitesi’yle beraber düzenlenen Girişim Fabrikası girişimcilik yaz kampında katılımcı öğrencilerin notlar tutarak bunları bloglarında paylaşmaları da isteniyor. Bunun yanı sıra yaz kampına katılan girişimci adaylarına 10 internet şirket vakası verilecek ve bunları analiz etmeleri istenecek. Analiz ettikleri internet şirketleri hakkında yazdıkları makaleler etohum.com’da yayınlanacak.

Yaz kampı sırasında katılımcı girişimciler internet şirketlerinde belli bir süre gözlem ve yerinde analiz için internet şirketlerine gönderilecek. Burada aktif olarak internet girişimlerini incelemeleri beklenecek.

Etohum, yaz kampına katılanlarla beraber Türkiye’de başarılı olmuş internet şirketlerine yerinde geziler de planlıyor. Yaz kampına katılan öğrencilerin Temmuz başında belirlenen gruplarla beraber bir internet fikrini iş planı haline getirebilecek hale geleceği belirtiliyor. Öğrencilere, bu iş planlarını Eylül ayında Etohum – Girişim Fabrikası danışma kuruluna sunma şansı verilecek.

Kimler katılabilir?

Kamp, tüm üniversitelerin tüm bölümlerine açık.
Başvuru yapanların üniversitede okuyor olması (veya bu yıl bitirmiş olması) gerekiyor.
Etohum Garaj İstanbul’da olduğu için şehir dışından başvuracak adaylar kampa kendi imkanlarıyla gelmek durumundalar.
Etohum yaz kampı sadece seçilecek öğrencilere açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek.
Etkinliğe katılmak için, 6 Temmuz’a dek bu adresteki formu doldurarak başvuru yapmak gerekiyor.
Etiketler: Etohum yaz kampı, Etohum, Etohum Garaj İstanbul, Etohum – Özyeğin Üniversitesi Yaz kampı, 12 Temmuz etkinlikleri, yaz etkinlikleri, yaz kampları, etohum yaz kampı, girişim fabrikası, girişim fabrikası etkinlikleri, Üniversite Öğrencileri İçin Etohum, Üniversite Öğrencileri İçin yaz kampı

Kaynak: Etohum

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu