Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Ev-ofis olarak başladı, 1 milyon dolar ciroya ulaştı

Ev-ofis olarak başladı, 1 milyon dolar ciroya ulaştıkemal sidarİki genç mühendis Kemal Sidar ve İbrahim Gedikoğlu, 2007’de evden başlattıkları Ar-Ge danışmanlık işini Etkin Proje adı altında büyüterek yıllık 1 milyon dolar ciroya ulaştılar. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve Uludağ Üniversitesi’ne bağlı teknokentteki iki ayrı ofislerinde 19 kişi çalışıyor. Şirketin ana faaliyet alanı Ar-Ge projeleri, yenilikçilik yönetimi, teknik danışmanlık, ulusal ve uluslararası fonlar ve üniversitelerle işbirliği konusunda aracılık etmek.
Kemal Sidar, 200’den fazla kurumsal müşteriye hizmet verdiklerini belirtiyor.

300’den fazla başarılı Ar-Ge projesine, 22 Ar-Ge merkezi kurulum ve yönetimine, ayrıca Avrupa Birliği çerçeve projelerine, toplamda 100 milyon dolardan fazla proje büyüklüğüne imza attıklarını söylüyor. Şirket yılda ortalama 45 üniversite ortaklı proje geliştiriyor. Simula isimli kardeş şirketleriyle sanayi kuruluşlarına ileri mühendislik hizmetleri (analiz, tasarım, simülasyon) konularında destek de veriyor. Sidar, son dönemde yurtdışından gelen ortaklık tekliflerini değerlendirmeye aldıklarını belirterek, Amerika ve Avrupa’da çok iyi bilinen bir inovasyon yönetimi markasının Türkiye pazarına girmesinin söz konusu olduğu bilgisini veriyor.

  Otomat makinaları iyi gelir getiriyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir