Emlak Haberleri

Ev sahibi yapan kampanyalar

Emlak Konut GYO, 30 projesindeki 15 bin konut için “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” adlı bir kampanya düzenledi. GYODER ve KONUTDER üyesi firmalar da projeleriyle “20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi”kampanyasına dahil oldu…

PİYASALARDA yaşanan sıkıntıların giderilmesi adına markalı konut üreticileri ile bankaları tek platformda bir araya getiren Emlak Konut GYO, düşük peşinatlı, 0 faizli ve uzun vadeli konut kredisinin önünü açtı. Emlak Konut GYO, 15 Temmuz’un ardından attığı ilk adımın ardından şimdi de konutta ikinci ‘tarihi kampanyayı’ hayata geçirdi. 1 Şubat’ta başlayan kampanya Emlak Konut GYO bünyesindeki 30 farklı projedeki yaklaşık 15 bin konutu kapsıyor.

31 Mart tarihine kadar sürecek kampanya çerçevesinde 20 yıl vadeli satışlarda konut kredisi faiz oranı 0.79 olurken, 60 ayda faizsiz (0 faizli) satış yapılacak. Peşinat yüzde 5 olacak. Kampanyada aylık ödemeler 100 bin TL için 930 TL’den başlıyor.

Cazip koşullarla konut edindirmeyi kolaylaştıran “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasında ortalama 100 bin TL için kullanılacak kredilerde 240 ay için aylık ödeme 930 TL, 120 ay için ise

1.080 TL olacak. Kampanyaya Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım destek veriyor. Emlak Konut, darbe girişimi sonrasında ağustos ayında başlattığı kampanyada 0.70 faiz oranı ve 120 ay vade A sunmuştu.

“ÜLKEMİZ İÇİN EL ELE VERDİK”

Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Geçen yıl Ağustos ayında başlattığımız kampanya ile sektöre büyük katkı ve ivme getirdik. ‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’ kampanyamızla sektörde oluşturduğumuz güçlü sesi yineleyerek aynı hareketi sürdürmek istiyoruz. Bu kampanyamızın konut sektörünün ve bankacılık sektörünün el ele verdiği en güzel örneklerden biri olacağından eminiz. Ülkemizin büyük firmalarının ve bankalarının büyük bir işbirliği ile güçlü bir Türkiye için kolektif çalışmalarını görmek bizi çok memnun ediyor” diyor.

GYODER VE KONUTDER DE DESTEK VERDİ

Emlak Konut GYO’nun ardından Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) de 1 Şubat’ta başlayan “20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi” kampanyası sektöre ivme kazandırdı. 31 Mart’a kadar sürecek kampanyaya GYODER üyesi 40 firma 107 projesiyle katılıyor.
İnşaat maliyetlerinin yükseldiği bir dönemde konut geliştiricilerinin kampanya başlatmasının alıcılar için önemli bir fırsat olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun şu değerlendirmeyi yaptı: “Uzun vade ve düşük faizli satış modeliyle tüketiciye yeni bir alternatif getirerek sektöre ivme kazandırdık. Ev alma konusunda sınırlı imkânları olan ve daha uzun vadeleri tercih eden tüketiciler için 0.75-0.85 faiz bandı da, yıllık yüzde 10’un altında olmasından dolayı sürdürülebilir bir oran. Maliyetlerin yükselmesi, döviz kurunda yaşanan artışın birçok projeye yansımasına rağmen, firmaların kâr marjını geriye çekerek fiyatları sabit tutmasından dolayı bu dönem konut alan tüketici gelecekte kazançlı çıkacak.”

NEF PROJELERİ

Emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan kampanyaya Nef de dört yeni projesi ile dahil oldu. Henüz satışa çıkmayan Nef Ataköy Residence; ön lansmanı yapılan Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe ile İş GYO-Nef ortak projesi olan İnistanbul Topkapı projeleriyle kampanyaya destek veriyor.

Nef Bahçelievler: Şehrin en yeşil projesi olma özelliğini taşıyan Nef Bahçelievler’in uluslararası tasarım yarışmasını SPDO Architects kazandı. Hemen önünde metro durağı bulunan proje, E-5’e ve metrobüse yürüme mesafesinde yer alıyor. Proje, dörtte üçünden fazlası peyzaja ayrılmış yaklaşık 66 dönümlük bir alanıyla doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. 1+1’den 5+1’e kadar daire seçeneklerinin bulunduğu projenin, satışlarının yüzde 25’i tamamlanmış durumda.

Nef Sancaktepe: Son beş yılda şehir merkezinde 26 proje üreten Nef’in Anadolu Yakası’nda uzun zamandır merakla beklenen ilk projesi olan Nef Sancaktepe, özgün tasarım, modern yaşam konsepti ve Foldhome gibi Nef keşifleriyle yüksek yatırım potansiyeline sahip bir proje olarak göze çarpıyor. Altı blokta, 1+1’den 3+1’e 439 konuttan oluşan projede fiyatlar 300 bin TL’den başlıyor, inistanbul Topkapı: Nef ve İş GYO’nun ortak projesi inistanbul Topkapı, önünden metro geçen, Cevizlibağ metrobüse 1 km. uzaklıkta bulunan, sinemadan müzik odasına onlarca farklı odaya sahip benzersiz bir proje. Türkiye’nin en iyi mimari projesi seçilen ve 130 bin metrekare arsa alanı üzerinde yer alan İnistanbul’da daire büyüklükleri 49 ile 225 metrekare aralığında değişiyor. Dört farklı projeyi içeren İnistanbul’un ilk iki projesi olan Gala ve Lokal’in teslimleri Aralık 2017 ve Nisan 2018’de gerçekleşecek.

Nef Ataköy Residence: Nef Ataköy 22, Ataköy’de 25 bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. 18 katlı altı konut bloğunun ve alışveriş caddesinin bulunduğu projede 1+1‘den 4+1’e değişen büyüklükte deniz ve şehir manzaralı daireler bulunuyor.

2016 yılının en iyi rezidans projesi seçilen Nef Ataköy 22’nin konsept tasarımı dünyaca ünlü mimarlık ofisi HOK tarafından, iç mimari konsept ise Autoban firması tarafından tasarlandı. Beş konut bloğunda satışların tamamlandığı projede, E-5’e komşu olan ve 1+1 konutlardan oluşan rezidans bloğu kampanya dahilinde satışa açıldı.

Web Adresi: nef.com.tr

1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu