Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Evimitasarla.net online ev tasarım portalı girişimi

Evimitasarla.net online ev tasarım portalı girişimiMİMARLARDAN DEKORASYON SİTESİ

Yüksek Mimar Banu Hatipoğlu ve inşaat Yüksek Mühendisi Ebru Tamer, Evimitasarla.net online ev tasarım portalı girişimiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

KONUT iç mekanları ağırlıklı olmak üzere, ofis, restoran, sağlık ve ticari birimlerin iç mimarisine imza atan Pozitif Mimarlık kurucuları, konut iç mekan tasarımım online bir platform olan Evimitasarla. net’e taşıdı. Online alışverişin ortaya çıkışıyla birlikte pek çok sektörde atılım yapan online hizmet, ev dekorasyonu alanında da kendini gösteriyor. Küçük bir bütçeyle evinde mekansal değişimler yapmak isteyenler için düşünülmüş bu hizmet ile müşteri-mimar ilişkisi yüz yüze gelmeksizin yaşanıyor ve belirlenen kriterler hayata geçilerek müşteri ihtiyaçları doğrultusunda mekanlar tasarlanıyor. Ev dekorasyonunda yenilik yapmak isteyen ancak buna yeterli bütçeyi ayıramayanlar için emek verilmiş ve kaliteli bir dekorasyon altlığı oluşturmanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Banu Hatipoğlu, projelendirmede kullanıcı odaklı yaklaşımlarını ifade ediyor ve ekliyor:
“Her bütçeye uygun dekorasyon malzemeleri ve uygulayıcı bulmak mümkün ancak ‘iç mimari tasarım’ konusu bugüne kadar çözümsüzdü. Örneğin mutfak tadilatı için, mutfak firmaları kendi mimari kadroları ve ürünleri çerçevesinde bir tasarım ortaya çıkarıyorlar ve ona uygun tezgah ve seramik konusunda yardımcı oluyorlar. Ancak söz konusu diğer yaşam alanları olunca ve işin içine perde, halı, mobilya ve aksesuar girince durum farklılaşıyor.”

Zamanın çok kıymetli olduğunu düşünen kurucu ortaklar, kısa sürede ve kaliteli bir iş çıkarma fikriyle hareket ediyor.

“Kişiler vakitlerini en değer verdikleri kişilerle ve en sevdikleri uğraşlarla geçirmeyi tercih ediyorlar. İşte bu kişilerin imdadına online ev tasarımı hizmeti yetişiyor. İnternet ortamında, kendi mekanına ait bilgileri veriyor, stilini belirliyor. Sonra da alışveriş listesi dahil bir iç mimari proje Sihirli Rehber ile birlikte adresine gönderiliyor. Zaman her şeyden önemli.’’

Evimitasarla.net, zaman ve bütçe konularının haricinde iyi bir yaşam alanına sahip olmak isteyen ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen kişiler için de kolaylık sağlıyor.

  Türk meleklerden yurtdışına yatırım

Ebru Tamer bu konuyu şöyle örnekliyor:

“Kişi bir duvar saati beğeniyor, düşündüğü büfenin üzerine yakışır mı, başka yere mi koymak gerekir acaba derken bunalıyor. İşte tam bu noktada sanal ortamda, alacağı yardım hem uygun hem de pratik olacağı için aklında iç mimarlık konusunda destek almak yokken hizmet ayağına geliyor.”

Amerika’da çok yaygın olan bu sistemi girişimci ruhla Türkiye’ye taşıyan iki kadın ortak, uzmanlık alanlarını online ortamda herkesin kullanabileceği bir hizmet sahasına dönüştürme hedefiyle yola çıktıklarını ifade ediyor ve ekliyor:

“Titizlikle hazırlandık, kullanıcıların zevkle vakit geçireceği, kullanımı kolay, eğlenceli ve sürekli gelişen bir site yaratmak istedik. Geliştirmeye devam ediyoruz ve EvimiTasarla.net öyle bir tutku oldu ki bizim için, ileriki yıllarda daha iyi, daha hızlı, daha güzel nasıl olur diye kafa yoracağız.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir