Başarılı Girişimcilik

Evinizin İçerisindeki Ayakkabı Dükkanınız: TakaTuka.com!

Evinizin İçerisindeki Ayakkabı Dükkanınız: TakaTuka.com!

TakaTuka; uzun süreli internet, bilişim ve pazarlama sektöründe yöneticilik yapan iki üniversite arkadaşı; Sevda Oğuz ve Fatih Hekimoğlu’nun, ayakkabı sektörünün duayenlerinden Emel Yeşil Küçükçolak ile yollarının kesişmesi sonucunda bir girişim fikri olarak ortaya çıktı. Güvenilir ve sade bir site alt yapısının oluşması için uzun süren çalışmalar sonucunda Ağustos 2012’de hayata geçen Takatuka, kurulduğu ilk dönemlerde, yurt dışında büyük beğeni ile kullanılan Crocs ve Stride Rite markalarının, Türkiye’deki tek yetkili online satış kanalı olarak tüketicilerine ulaşmaya başladı.

takatuka

Sektörde sağladığı güven ve müşteri memnuniyetiyle, başarı grafiğini sürekli yükselten TakaTuka, bünyesine Merrell, HarleyDavidson, Lafuma, CAT, Sperry Top-Sider, Lumberjack, New Balance, Birkenstock gibi dünyaca tanınmış ayakkabı markalarını da ekleyerek, çok kısa bir sürede 60’dan fazla ayakkabı markasını müşterilerine sunmaya başladı.

60’dan fazla ayakkabı markasının binlerce modelini tek bir platform üzerinden müşterilerine, evlerinin rahatlığında sunan TakaTuka, 2 yıllık kısa geçmişine rağmen üye sayısını her geçen gün arttırarak, 70 bin aktif üyeye ulaştı. Çocuk ayakkabıları ürün segmentinde lider konumda yer alan TakaTuka, yeni kurulan bir firma olmasına karşın büyüme ivmesine hız katarak, 2014’ün ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 80 büyüme gerçekleştirdi. Sunduğu hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan TakaTuka, yılsonunda ise yüzde 120büyümeyi hedefliyor.

takatuka1

TakaTuka, ücretsiz kargo, plus ürünlerde aynı gün kargo, 30 gün ücretsiz iade ve değişim garantisini tüketicilerine sunuyor. Online alışverişte güvenlik önlemlerinin gerekliliğinin bilicinde olan ve müşteri güvenliğini ön planda tutan TakaTuka, müşterilerinin güvenli ve kolay alışveriş yapılabilmesi için teknolojik alt yapısını gelişen teknolojiyle birlikte sürekli yenilemeye devam ediyor.

Sosyal medyayı da oldukça etkin kullanan, TakaTuka, müşterileriyle her platformda etkin iletişim olanaklarını kullanıyor. Düzenlediği kampanya ve etkinlikleri Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram kanallarıyla da müşterilerine duyuruyor.

Takatuka.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu