Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Evlerden Toplanan Çöpler Gübreye Dönüştürülüyor

Evlerden Toplanan Çöpler Gübreye DönüştürülüyorProje sayesinde, düşük gelirli aileler, gübrelenebilir çöpleri, taze erzak ile değiştirebilecek.
Hello Compost projesi, düşük ailelere organik artıklar karşılığında taze gıda temin ederek, gübrelemeyi teşvik etmeyi planlıyor.

Meksika şehrinin, Mercado du Trueque, müşterilerine, getirecekleri organik atıkların karşılığında taze gıda temin etme projesini uygulamaya koymuştu. Şimdi ise aynı proje New York şehrinde uygulanmaya başladı. Hello Compost projesi, düşük ailelere organik artıklar karşılığında taze gıda temin ederek, gübrelemeyi teşvik etmeyi planlıyor.

hellocompost
Çöpleri toplayıp, geri dönüştürlebilir olanları ayırmak ayrı bir zorluk, ev sahiplerinden, organik atıklarını gübreleştirmeyi istemek ap ayrı bir zorluk. Özellikle ikincisi, ev sahipleri için çok iğrenç bir uygulama. Hello Compost, projeye katılan insanlara ödül dağıtarak bu işlemleri daha kolay hale getirmeyi planlıyor. Parson’un tasarım öğrencileri Luke Keller ve Aly Blenkin tarafından tasarlanan bu proje, ev sahiplerine, içinde organik atıklarını rahatlıkla saklayabilecekleri koku geçirmez ve şık bir çanta temin ediyor. Bu çantalar ayrıca donabilme özelliğine sahipler. Böylelikle açıkta durmalarına gerek kalmıyor. Bu çantalar tamamen dolduğu zaman, toplanıyor ve kar amacı gütmeyen atık toplayan ve toplanan atıkların ne kadar değerli olduğunu tespit eden Project EATS’a gönderiliyor. Tespit edilen değerlerin karşılığı olan çekler, aileler tarafından taze gıda almak için kullanılabiliyor. Ayrıca iPad uygulaması sayesinde, katılımcılar, atıklarının hangi işlemlere tabi olduklarını ve diğerlerinin atıklarının değerlerini an be an görüntüleyebiliyorlar. Bu da, katılımcılar arasında tatlı rekabete yol açıyor.

Hello Compost projesi, Fast Şirketi’nin Innovation By Design ödülüne aday ve New York gibi kentsel bölgedeki atıkların değerlendirilmesini teşvik edecek gibi görünüyor. Kendi dünyanızın her hangi bir yerinde böyle bir proje uygulayabilir misiniz?

Website: www.facebook.com/hellocompost

  Skybox Imaging Uydudan Dünyanın Fotoğraflarını Çekme İmkanı Sağlıyor

kaynak : www.myfikirler.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir