İş Fikirleri ve İş Kurmak

Evlere Sürdürülebilir Enerji Sağlama İş Fikri

Genel Bakış:

Dutch Windcentrale adlı şirket, bir bölgenin sakinlerine, yerel bir yeldeğirmenini sahiplenme ve değirmenin ürettiği “yeşil enerjiden” faydalanma imkanı sunuyor.

Evlere sürdürülebilir enerji sağlamak konusunda pek çok yaratıcı fikre rastladık ancak Dutch Windcentrale’in yürüttüğü bu proje çok daha çarpıcı. Özellikle, evlerini rüzgar ya da güneş enerjisi ile donatmak konusunda isteksiz olan ya da imkan bulamayan tüketicileri yeşil enerji tüketmeye motive eden bir proje olma ayrıcalığına sahip.

İhtiyaçlar:

Bölge halkını yeşil enerji konusunda eğitmek gerekiyor. Bölgede projeyi uygulamaya değecek kadar başvuru toplamak ve yerel bir kamu kurumuyla anlaşmak ya da vakıf kurmak, bölge halkı üzerinde güven uyandıracaktır.

Başarı İçin İpuçları:

Uygulamaya başlamadan önce sıkı bir hazırlık dönemi sözkonusu.
Windcentrale, uygulamayı tam kapasite başlatmadan önce değirmenleri haneler arasında bölüştürerek sınırlı miktarda yeşil enerji sunmaya başladı. Tek bir yeldeğirmeninin ürettiği enerji ünitelere bölündü ve her haneye yılda 500 kilovat saat enerji sunuldu. İsteyenler bu ünitelerden, kendi tüketim miktarları oranında daha fazla (ortalama 3500 kWh) enerji de satın alabiliyor.
Enerji, lokal kamu kurumu aracılığıyla bölge sakinlerine dağıtılıyor. Rüzgarsız günlerde ise alışılmış yöntemlerle enerji takviyesi sunuluyor. Ayrıca tüketiciler, taşınsalar bile hissesini beraberinde götürebilecek.

Windcentrale şu anda ilgilenen tüketicilerin e-posta ile başvurularını alıyor. Projeyi tam kapasite başlatmak için en az 3000 başvuru gerekiyor. Sistemin Goeree Overflakkee ‘de 2013’te tamamiyle aktif hale gelmesi planlanıyor. Aynı zamanda Windcentrale benzer yeşil projelere de açık.

Sürekli Para Kazandıracak İşler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu