Başarılı Girişimcilik

Facebook ve Instagram Sayesinde Çok İş Yapıyorlar

İznik Works Sosyal Medya İle Dünyaya Açıldı

İZNİK WORKS KAPALI ÇARŞI’DAN KÜRESEL SAHNEYE

İstanbul’un tarihi Kapalı Çarşısının kalbinden gelen İznik Works, geleneksel Türk çiniciliğini dünyaya tanıtmak için beş nesillik geleneğini Facebook araçlarıyla buluşturdu. Facebook ve Instagram’ın sunduğu olanaklardan faydalanmaya başladıktan sonra ihracatını yüzde 80 artıran İznik Works, çalışmalarıyla artık uluslararası bir kitleye hitap ediyor.

KAPALI ÇARŞI’NIN HÂZİNELERİ

Kökleri dünyanın en eski çarşılarından birine uzanan İsmail Akşahin’in çalışmalarında, Türk tarihinin zengin dokusuna saygı duruşunda bulunan parlak desenler ve renkler ön plana çıkıyor. Bugün bile İznik Works un ’ ürünlerinin yüzde 90’ı, 600 yıldır kullanılan geleneksel yöntemle, el yapımı olarak üretiliyor. İznik Wörks, geleneksel köklerine bağlı kalmayı sürdürürken müşteri tabanını çeşitlendirmek ve ihracat hacmini katlamak amacıyla dijital reklamcılığı benimsemiş. Facebook’un uygulama ve hizmet ailesi İznik Works u, Bermuda ve Ekvador gibi dünyanın en uzak köşelerinden müşterilerle buluştururken şirketi çarşı içindeki bir mağazadan uluslararası bir dağıtımcıya dönüştürmüş.

İznik Works

İznik Works, ihracat stratejisinin bir parçası olarak Facebook ve Instagram’ı kullanmaya başladığından bu yana uluslararası satışlarını yüzde 80 oranında artırdı. Hedef kitleye özel hazırlanmış reklamlarla deniz aşırı ülkelerdeki müşterilere ulaşan İznik Works, farklı demografilere uygun kampanyalar yürütebiliyor ve ürünlerini çok daha geniş bir kitleye tanıtma imkanı buluyor. Şirket bu küresel fırsatlardan yararlanmak için benimsediği dijital yaklaşım sayesinde şu anda toplam satışlarının yaklaşık yüzde 80’ini Facebook ve Instagram üzerinden gerçekleştiriyor. Facebook, İznik Works gibi şirketlere, yaratıcı süreçlerde ve sunumda tam kontrol sahibi olacak şekilde, hedef kitleye özel reklamları en ince ayrıntısına kadar kolayca tasarlayabilecekleri araçlar sunuyor.

İsmail Akşahin, beş nesillik Türk geleneğini dünyaya tanıtmak konusundaki tutkusunu hayata geçirirken International Lookalike Audiences, Dynamic Language Optimisation ve Facebook Pixel gibi araçlar doğru müşterilere ulaşmak için paha biçilmez bir fırsat sunuyor. Hedef kitlesine doğru reklamları ulaştırmak için bu özelliklerden faydalanan Akşahin, satın alma sürecinde müşterileriyle temasını hiçbir zaman koparmıyor.

Facebook ve Instagram’dan önce bir göletin içindeydik, şimdi önümüzde keşfedilmeyi bekleyen bir okyanus uzanıyor.

İsmail Akşahin, İznik Wörks kurucusu

KENDİ ESERİNİZ! YARATIN

İznik Works, Facebook Business’ı kullanarak en kalabalık pazarlarda bile nasıl ön plana çıkılabileceğini gösterdi. Ücretsiz Blueprint e-öğrenme kurslarımıza hemen bugün başlayın ve aynı başarıyı nasıl yakalayabileceğinizi siz de öğrenin.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu