Kariyer ve İş

Fazla Alkollü Çalışanı İdare Etmek

Eğer bir iş arkadaşınızın, ofis partisinde fazla içki tükettiğini veya sarhoş gibi davrandığını görürseniz bu durumu bir amirinize bildirin. Çoğu şirket sarhoş çalışanlar için bazı ayarlamalar yapmakta. Eve dönmesi için taksi parasını veya otel odası masrafları karşılanacaktır. Sadece sert bir kahve ikram etmek ve güle güle demek bu durumlarda pek işe yaramaz.

Alkollü Araç Kullanmaya Karşı Anneler Organizasyonu’na göre sadece zaman bir kişiyi ayık hale getirebilir.

Bazı şirketler kutlama organizasyonlarında amirlerin alkollü çalışanlara göz kulak olmaları şartını koşsa da, diğer çalışanların da gözlerini açık tutmaları işi kolaylaştırır.

Bir amire haber vermeden önce alkollü çalışanı ona meyve suyu veya soda getirmeyi teklif ederek daha fazla içmemesi konusunda ikna etmeye çalışın.

Aranızdaki yaş veya kıdem farkı, sarhoş bir iş arkadaşınız hakkında amirinize bilgi vermenizi engellemesin. Ertesi gün bu kişiyi amacınızın sadece yardım etmek olduğuna ve olaydan kimseye bahsetmeyeceğinize ikna etmeye çalışın. İş arkadaşınız size teşekkür edemeyecek kadar utanmış olabilir ama bu kesinlikle, işini ve hayatını kurtarmak konusundaki kahramanca çabalarınıza minnettar olmadığı anlamına gelmez.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu