Başarılı Girişimcilik

Fikir Aşamasında Yatırım Alan İş Fikri; Metrekare.com

Fikir aşamasında yatırım aldı

Aldığı yatırım desteği ve sunduğu teknolojik çözümlerle emlak sektörüne hızlı bir giriş yapan Metrekare.com, yalnızca emlak ilanlarının yer aldığı bir site olarak öne çıkıyor. Daha fikir aşamasındayken yatırım alan site, aranan konutun çevresindeki sosyal imkanlardan yıllara göre metrekare fiyat değişimine kadar kapsamlı bir içerik sunuyor.

Metrekare

Türkiye’de emlak sektöründe yenilik yaratmak üzere yola çıkan Metrekare.com, emlak ile ilgili birçok bilgiyi tek çatı altında toplayan yeni nesil bir seri ilan sitesi. Teknoloji ve bilgi odaklı çözümler sunan Metrekare.com, büyük yatırımcıların desteğini ardına alarak hizmet vermeye başladı. Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital gibi dünyaca ünlü yatırım şirketlerinin güvenini kazanmayı başaran Metrekare.com, Trendyol, Peak Games ve Grupanya gibi başarılı girişimlerin kurucuları tarafından da destekleniyor.

KAPSAMLI ARAMA MOTORU

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nden mezun olduktan sonra yönetim danışmanlığı alanında çalışan ve ardından da Earlybird Venture Capital’da çalışmaya başlayan Serhat Karahan, burada çalışırken Metrekare.com’u kurdu. Geçtiğimiz haziran ayından bu yana faaliyet gösteren site, benzer arama motorlarının ortalama bir hizmet verdiği düşüncesinden yola çıkılarak, daha gelişmiş bir modeli sunmak üzere kuruldu.

Sitede, aranan bölgenin özellikleri, sosyal yaşam imkanları, çevresindeki hastane, okul, alışveriş imkanları gibi bilgiler konut arayan kullanıcıya sunuluyor.

Bunun yanı sıra kullanıcı yorumlarını da siteye eklediklerini söyleyen Serhat Karahan, “Aradığınız konutun çevresinde kimler oturur, genelde nereliler oturur, ulaşım gibi kapsamlı bilgileri de sunuyoruz” diyor. Sitede ayrıca söz konusu konut ya da mülkün geçmişe göre fiyat değişimi de belirtiliyor.

TÜRKİYE GENELİNE AÇILACAK

Sitenin şu an yaklaşık 2 bin üyesi bulunuyor. Karahan, 2014 yılı sonuna kadar 5 bin civarında üye sayısına ulaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Üç yıl içerisinde 15 milyon TL ciro hedeflediklerini söyleyen Karahan, “Yine üç yıl içerisinde 10 milyon kullanıcıya ve 100 milyon dolar marka değeri olan bir şirkete ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Şu an ağırlıklı olarak İstanbul’a yönelik hizmet verdiklerini kaydeden Karahan, yakın bir zamanda Türkiye geneline açılmayı hedeflediklerini anlatıyor. Yatırımın fikir aşamasında geldiğini ve böylesi kapsamlı bir fikrin yatırımcıları da heyecanlandırdığını kaydeden Karahan, şöyle devam ediyor:

“Kiralık daire, satılık ev ya da ofis arayan kişilere konum ve semt hakkında en güncel bilgileri sunuyoruz. Tüketicilerin başka hiçbir yerde bulamayacakları fiyat karşılaştırmaları ve bölgelerin ulaşım, okul, çevre gibi özellikleriyle ilgili detaylara da yer veriyoruz. Ayrıca kullanımı oldukça pratik mobil ve web sitesi ile senkronize çalışan mobil uygulamalarla, kullanıcı kiralık ve satılık daireleri ve emlak ofislerini görebilmenin yanında cep telefonundan ilan ekleyebiliyor ve uygun evlerden anında haber alabiliyor.”

Türkiye’deki ilk yatırımı Metrekare.com olan Earlybird Venture Capital’in ortağı Cem Sertoğlu, yaptıkları yatırıma olan inancını şu cümlelerle açıklıyor: “içinize sinen bir kiralık ofis ya da satılık daire bulmak oldukça meşakkatli ve uzun bir süreç. Metrekare.com sunduğu yenilikçi çözümler ile bu süreci kısaltıyor ve Türkiye’de eksik kalan bir boşluğu dolduruyor. Fikri ilk duyduğumuz andan itibaren inandık ve destek olmaya karar verdik. Çok cazip ve akılcı bir yatırım oldu. İnanıyorum ki kısa zamanda büyük başarılar elde edeceğiz.”

Daha birçok girişimcilik haberlerini https://www.myfikirler.org/category/girisimcilik sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu