Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Fit İn Time Bayilik ve Bayilik Şartları

Sporda girişim fırsatı

Antrenman stüdyosu markası Fit İn Time, Türkiye genelinde franchising veriyor. Yüzde seksen dolulukla çalışan bir Fit İn T ime stüdyosu ortalama 35 bin TLye yakın net kar elde edebiliyor.

Dünyada fitness sektörü yaklaşık 80 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmasına rağmen Türkiye’de bu rakam hala 400 milyon dolar civarında. IHRSA’in (International Health, Racquet and Sportsdub Association) 2013 yılında yayınladığı Avrupa Fitness Sektör Raporu’na göre Türkiye büyümekte olan arasında toplam yatırım büyüklüğü olarak 271 milyon Euro ile Polonya’nın arkasından ikinci sırada yer almasına rağmen, nüfusun spor yapma oranı hesaplandığında 13 ülke arasında 12’nci sırada. Fitness sektöründe 2015 yılına kadar da yüzde 15’lik bir büyüme öngörülüyor.

2011 yılında kurulan ve yüzde 100 Türk sermayesi ile kısa zamanda büyüyen Fit İn Time, fitness ve spor sektöründe karlı bir iş kurmak isteyenlere franchising imkanları sunuyor. Fit İn Time, üç yıl önce Etiler’de açtığı bir stüdyo ile başlayan hikayesine, bugün Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Denizli, Gaziantep, İzmir ve İstanbul’da olmak üzere 33 aktif stüdyosu ile hizmet veriyor.

30 bin TL ciro

Türkiye için oldukça yeni bir konsept olan Fit İn Time stüdyoları, bilimsel araştırmalarla etkisi kanıtlanan 25 dakikalık teknoloji odaklı antremanlarla, vücut şekillendirme, fizik tedavi ile rehabilitasyon amaçlı uygulamalar ve atletik performans artışı olarak 3 temel etkiyi kısa sürede sağlıyor. Antrenmanlar, ağırlık-direnç ve kardi-yo olarak, Fit İn Time’ın özel teknolojisi kullanılarak kişiye özel programlanıyor ve uygulanıyor.

Türkiye’nin ilk butik zincir antrenman stüdyosu olan Fit İn Time, ekim ayı sonuna kadar 42 stüdyo olmayı hedefliyor. Fit İn Time stüdyolarında hizmet satışları, büyük spor kulüplerinde olduğu gibi aylık veya yıllık üyelik sistemi uygulanmadan, antrenman paketleri olarak sunuluyor. Stüdyoların ciro hedefleri ise doluluk oranlarına göre hesaplanıyor ve yaklaşık yüzde 50 doluluğa sahip bir stüdyo 50-60 aktif üye ile yaklaşık 30 bin TL ciro gerçekleştirebiliyor. Yüzde 80 dolulukla çalışan bir Fit İn Time stüdyosu ortalama 35 bin TL’ye yakın net kâr elde edebiliyor.

Franchise’a geniş hizmet

Fit İn Time stüdyosu kurulması için öncelikle 50 bin TL franchising giriş bedeli ödenmesi gerekiyor. Franchise giriş paketi kapsamında, mimari projenin çizilmesi, uygulama sırasında mimarlar tarafından danışmanlık hizmetinin verilmesi, antrenörlerin seçilmesi ve antrenörlerin eğitimi, Fit İn Time CRM ve yazılım entegrasyonu, basılı materyallerin (kartvizit, broşür, tanıtım kitleri) tedariki, stüdyo içerisinde ve dışarısında kullanılan tüm görsellerin tasarımı ile tüm reklam ve PR hizmetleri de yer alıyor.

Bir Fit İn Time stüdyosu açmak için gerekli olan yatırım maliyeti ise üç ana kalemden oluşuyor. Bu kalemler, franchise giriş bedeli, makine ile ekipmanlar ve inşaat, dekorasyon maliyetleri olarak ele alındığında ortalama yatırım maliyeti yaklaşık 230 bin TL + KDV oluyor. Diğer franchise sistemlerinden farklı olarak ise aylık royalty ödemeler cirodan bağımsız yapılıyor. Tüm franchiselar aylık 2 bin TL + KDV royalty fee ödemesi gerçekleştiriyor.

Ilk sermaye: Ortalama yatırım maliyeti yaklaşık 230 bin TL + KDV

Uygun yer: Türkiye geneli.

Ciro hedefi: Yüzde 80 dolulukla çalışan bir Fit In Time stüdyosu ortalama 35 bin TL’ye yakın net kâr elde edebiliyor.

Bayilerde aranan özellikler: Franchise verilecek kişilerin seçiminde, kariyerinin, çevre ile ilişkilerinin ve işletme yeteneklerinin önemli birer kriter olduğu belirtiliyor.

Başvuru için: 0212 265 64 44

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu