Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Fotodoğum yeni doğan, aile ve bebek fotoğrafları çekiyor

Fotodoğum yeni doğan, aile ve bebek fotoğrafları çekiyorDOĞUMDA FOTOĞRAF ÇEKİYOR

2007 yılında Fotodoğum’u kuran Vera Anahmias, başta doğum olmak üzere yeni doğan, aile ve bebek fotoğrafları çekiyor. Profesyonel çekimlerin ardından albüm, klip ve özel tasarımlar da hazırlıyor. Şu anda “doula” (doğum yardımcısı) eğitimi de alan Anahmias, “Böylece fotoğraflarını çektiğim hamilelerin bir çeşit doğum koçluğunu da yapabileceğim” diyor.
Anahmias’ın yaptığı çekimler çoğunlukla hamilelikten başlıyor. Stüdyoda ya da ailelerin evinde çekimler yapılıyor. Kimi zaman da faşadura (bebek giysilerinin hazırlanma töreni) ya da baby shower (bebek doğmadan bir süre önce yapılan parti) kutlamaları da dahil ediliyor. Ardından anne adayıyla doğumhaneye beraber gidiliyor ve doğumun şekline göre oradaki süreç devam ediyor. “Bebeğin banyosu, aile büyüklerinin tanışması, giyinmesi sırasında harika kareler çıkıyor” diyen Vera Anahmias, ertesi gün anneyi kendine gelmiş haldeyken tekrar çektiğini anlatıyor. Ve bu çekime aile fertlerini de dahil ettiğini ekliyor.

Yeni doğan çekimler bebeğin ilk 15 gününde gerçekleştiriliyor. Bebeği çeşitli aksesuarlarla süsleyerek kareleyen Anahmias, 40 günlük olduktan yani kameraya sabit bakmaya başladıktan sonra da çekimlere devam ediyor.

Çekimlerin bedeli 550 ila bin 250 TL arasında değişiyor. Aile, beklentisine ve ihtiyacına göre bir paket seçebiliyor. Bugüne kadar 250’den fazla doğumda fotoğraf çeken Vera Anahmias, üç kişilik sabit bir ekibin yanı sıra serbest fotoğrafçılarla da çalışıyor.
fotodogum.com

  Sütyen Topu BraBall - İş FikirleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir